У Золотоноші запрацювало відділення гемодіалізу (фото)

25.08.2016, 11:52

гемо2

У Золотоноші вже функціонує філія відділення нефрології та діалізу.

Тепер хворі на ниркову недостатність матимуть змогу отримувати процедуру так званої “штучної нирки”, не долаючи складну дорогу до Черкас.

діал

Загалом по області 257 черкащан кожних три дні потребують очищення крові з допомогою апаратів.

Золотоніська відділення вже працює у дві зміни та приймає 25 пацієнтів, яких обслуговує 8 апаратів.

– Чесно кажучи, після проходження процедури в Золотоноші маю набагато краще самопочуття. Та і сама процедура не з приємних, триває чотири години. Раніше доводилося вставати о шостій ранку, сідати на маршрутку і їхати до Черкас. А потім повертатись, дорога дуже втомлює, і це все тричі на тиждень, – розповідає жителька Золотоноші Ірина.

гемо3

Технічне обладнання та ремонт приміщень забезпечила компанія “Фрезеніус”. Загальна сума інвестицій на Черкащині – 16,5 млн грн. Зокрема на ремонт обласної лікарні – 3 млн 311 тис грн, на обладнання – 4 млн 611 тис грн, на ремонт філії в Золотоноші – 3 млн 67 тис грн.

Завдяки медичній субвенції з держбюджету процедура гемодіалізу фінансується в повному обсязі.

гемо1

– Усі знають, що існувала проблема фінансування гемодіалізу. Зараз ми знайшли можливості і кошти та вирішили це питання. Тиждень роботи вже показав результати, хворі оцінили найсучасніше обладнання, а це найголовніше, – говорить голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Добре, що ми досягли партнерства між “Фрезеніусом” та обласною лікарнею.

Усі пацієнти, які потребують гемодіалізу, забезпечені процедурою в повному обсязі, запевнив головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник. 

– Хворі цінують свій час, звичайно, добиратися до Черкас по три рази на тиждень складно. Тож добре, що тепер людям не треба перебиратися з Лівобережжя на Правобережжя Черкащини.

14151945_1860546927507503_291158525_o

Подякував за співпрацю та дієвий результат заступник директора ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» Дмитро Михайловський:

– Можливо я не дуже поінформований, але я не знаю кращого прикладу інвестування в медичну галузь по Україні, аніж Черкаська область. Ми робимо спільну добру справу, тож працюватимемо в такому ж дусі і надалі.

На сьогодні такі центри вже є в Черкасах, Умані та Звенигородці. Зараз визначаються, яке місто наступним отримає центр діалізу – Корсунь-Шевченківський або Городище.

0 коментарів

Залишити відповідь