У Золотоноші вп’яте відбувся Фестиваль чорнобривців (фото)

10.09.2017, 10:12

Золотонісці та гості міста вкотре відсвяткували Фестиваль чорнобривців. Цього року Фестиваль зібрав заслужених та народних артистів України, міжнародні делегації зі США, Іспанії, Словаччини, 60 учасників конкурсу патріотичної пісні «Героям слава», відомих політиків та просто небайдужих громадян.

Свято розпочалося виставками, що стали окрасою парку Шевченка. Тут і народні умільці, і освітні заклади міста, і майстер-класи з виготовлення чорнобривчиків, валяння, тату.

У іншій зоні парку розмістився духовий оркестр та шаховий турнір, а поряд – відбувалися конкурси у межах Фестивалю чорнобривців. Цьогоріч таких конкурсів було 10: конкурс віршів про чорнобривці (26 учасників), конкурс оповідань про Золотоношу (12 учасників), вокальний конкурс (10 учасників), конкурс на кращу ікебану (14 учасників), конкурс на кращий малюнок (19 учасників), конкурс на кращий малюнок на асфальті (3 роботи), конкурс на кращу вишиту сорочку (420 учасників), конкурс тематичних дитячих візочків (20 учасників), конкурс на кращу випічку (11 учасників), конкурс на кращого чорнобривчика (10 учасників). Усі переможці та учасники конкурсів отримали дипломи та цінні подарунки.

Парад вишиванок цього року зібрав понад 500 осіб. Окрасою дійства стали молоді матусі з дітками у візочках. Вони внесли особливого колориту до святкування. Спинялися містяни і поблизу імпровізованої кати України, викладеної на центральній площі з чорнобривцевого квіту.

Після параду вишиванок гостей запросили на концерт за участю кращих колективів міста. Голова Черкаської обласної ради Юрій Ткаченко вручив ювілейні відзнаки «200 років з Дня народження Шевченка» двом мешканцям міста: Миколі Галату – заслуженому учителю України та Побиванцю Віталію – лікарю-дерматовенерологу.  Знаком «Черкаській області 60 років» нагородили Віталія Поляха та Віктора Скидана. Почесною грамотою Черкаської облради нагородили 12 мешканців Золотоноші.

Наступним етапом у чорнобривцевому марафоні став гала-концерт Фестивалю патріотичної пісні «Героям слава» за участю Народного артиста України Анатолія Гнатюка, заслужених артистів України Юрія Васильківського, Ніни Мирводи, Астраї,заслуженого діяча мистецтв Геннадія Синьоока, драматурга Богдана Гнатюка.

0 коментарів

Залишити відповідь