У вересні вже мають запрацювати золотоніські очисні споруди (фото)

10.07.2015, 15:28

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Очисні споруди у Золотоноші на повну потужність мають запрацювати вже у вересні 2015 року.
Про це повідомив директор Золотоніського міськводоканалу Сергій Кузнєцов під час сесії районної ради, яка відбулася дев’ятого липня, – інформує прес-служба обласної ради.
На неї запросили голову обласної ради Валентину Коваленко, голову облдержадміністрації Юрія Ткаченка та представників громади. Адже одне з ключових питань, запропонованих до розгляду сесії, було про хід виконання рішення районної ради від 17.12.2014 № 30-1/VІ  ,,Про екологічний стан на території Золотоніського району та забезпечення населення якісною питною водою”. У Золотоніському районі протягом останніх років триває екологічне лихо, пов’язане з забрудненням неочищеними стоками міста Золотоноша річок Суха Згар та Золотоношка в адмінмежах Деньгівської та Чапаєвської сільських рад. Стоки потрапляють в річку Дніпро через придамбовий канал. На облаштування та реконструкцію очисних споруд міста Золотоноша вже виділено та освоєно десятки мільйонів гривень бюджетних коштів. Тільки в цьому році обласна рада на ці потреби виділила 8 мільйонів гривень. Однак ситуація залишається неконтрольованою. Забруднення басейну зазначених річок, у тому числі підземних вод, триває і сьогодні.золотоношка2Як пояснив присутнім на сесії районної ради директор КП «Міський водоканал», нині основним забруднювачем річок виступають населення і Центральна районна лікарня. Медзаклад хоч і побудував локальні очисні споруди, та їхньої потужності не вистачає, щоб очистити стоки належним чином. Локальні очисні споруди вже побудували собі й найбільші підприємства-забруднювачі району. Проте міські очисні споруди працюють нині лише на 20% потужності, тому не доочищені стоки потрапляють у річки і забруднюють навколишнє середовище.І представників золотоніської громади, і депутатів районної ради, і районне та обласне керівництво цікавило єдине питання: коли ж очисні споруди нарешті будуть введені в експлуатацію. Керівник водоканалу і представник обласного Департаменту капітального будівництва запевнили присутніх, що встигнуть завершити усі необхідні роботи до вересня цього року. Присутні на сесії висловили сподівання, що це вдасться виконати у вказані строки. А обласне керівництво запевнило, що візьме це під свій контроль.

– Якщо ми стільки мільйонів витратили на цей проект, і немає результату, то це говорить про те, що ми ще живемо за тією системою, яка себе вже пережила. Все що робиться, повинно робитися прозоро і зрозуміло. Демократія – це добре, але повинна бути і відповідальність. Ці очисні споруди потрібні людям, це пусковий об’єкт. Він повинен бути завершений в цьому році, щоб у людей було чисте повітря і чиста вода, – наголосив голова облдержадміністрації.

– Те, що робиться в нас, вже дістало. Закон не діє, контролю абсолютно немає ніякого, маємо проблему, яка не вирішується. Мільйони коштів витрачені, а результату немає. Контроль зараз має бути за радами, за громадами. Створюйте штаб, контролюйте щотижня, що робиться в тому чи іншому плані, щоб на вересень мати 100% виконання, ­– підкреслила голова обласної ради.

Зрештою, депутати районної ради ухвалили рішення про утворення спільно з Золотоніською міською радою штабу для  здійснення контролю за будівництвом. Про стан будівельних робіт та готовність до введення в експлуатацію об’єкту ,,Очисні споруди м. Золотоноша – реконструкція” члени штабу мають доповісти Золотоніській районній раді у вересні місяці поточного року. А райдержадміністрацію спільно з Деньгівською  та Чапаєвською сільськими радами зобов’язали вжити заходів щодо забезпечення жителів населених пунктів питною водою належної якості.

 

0 коментарів

Залишити відповідь