У Службі здоров’я розповіли, коли перші “гроші за пацієнтом” надійдуть у медзаклади

12.07.2018, 18:35

Перші проплати за системою “гроші ідуть за пацієнтом” мають надійти медзакладам 16 липня.

Про це в інтерв’ю УП.Життя розповів керівник Національної служби здоров’я Олег Петренко.

Мова іде про першу хвилю медзакладів, які виконали всі вимоги Національної служби здоров’я і уклали з нею договори. Таких зараз 161.

Наприкінці липня почнеться друга хвиля підписання угод з Нацслужбою, а до кінця року відомство розраховує охопити усі медзаклади первинки в країні (де працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти).

Як пояснив Петренко, те, що ви підписали декларацію з лікарем, ще не означає, що почалася нова система оплати його роботи. Це означає, що лікар виконав першу вимогу: підключився до електронної системи і може укладати договори з пацієнтами. Хоча його медзаклад може бути ще навіть не автономізованим чи не виконати усіх умов для укладання договору з Нацслужбою.

Тільки тоді, коли медзаклад виконає решту вимог, зможе укласти договір з Нацслужбою здоров’я і перейти на нову систему фінансування.

– Ми моделювали доходи медзакладів. Деякі з них уже після першої проплати від Національної служби здоров’я готові на 40-50% збільшувати оплату своєму медперсоналу, – розповідає очільник Нацслужби. – Більшою мірою все залежить від того, як налаштована робота всередині медзакладу.

Відомство планує, що до кінця року більшість лікарів і медсестер первинки зможуть розраховувати на збільшення зарплати.

А медзаклади в середньому отримуватимуть вдвічі більше коштів за новою системою порівняно з субвенцією.

0 коментарів

Залишити відповідь