У Каневі відкрили кабінет для ВІЛ-інфікованих

01.11.2016, 18:57

kabin

На базі Канівської центральної районної лікарні запрацював кабінет та сайт замісної підтримувальної терапії (ЗПТ). Уже цього дня шестеро пацієнтів отримали необхідні послуги, інформує прес-служба ОДА.

Нині в приміщенні діє кабінет, де пацієнти безпосередньо отримують послуги ЗПТ. Тут працюють лікарі-наркологи, психолог. У подальшому планують розмістити кабінет довіри, сайт антиретровірусної  терапії, надання допомоги фтизіатричним хворим.

Лікар-нарколог Канівської ЦРЛ Леся Леонько каже, що одержання пацієнтами послуг спонукатиме їх до ресоціалізації та реінтеграції в суспільство, адже ЗПТ є одним із найефективніших методів профілактики захворювання на ВІЛ, гепатит та інші хвороби.

За словами першого заступник голови ОДА Віталія Коваля, вартість будівельних робіт, облаштування кабінету та створення сайту ЗПТ сягає понад 200 тис. грн. Із них близько 70 тис. грн – з районного та міського бюджетів, 144 тис. грн – від проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», що підтримує пілот «Сталість ВІЛ-послуг» на Черкащині.

Керівник ВБО ЛЖВ «Від серця до серця» Наталія Несват сказала, що у перспективі – запровадження інших видів послуг, надання інтегрованої допомоги, базовий пакет послуг тощо. Відкриття кабінету, де надаватимуть ЗПТ, – саме в Каневі та Канівському районі через складну епідеміологічну ситуацію: показник захворюваності на ВІЛ в цьому регіоні перевищує середній обласний показник і загальний по Україні. Відкритий кабінет дозволить пацієнтам з ВІЛ в одному місці отримати основні послуги, при цьому вести повноцінне життя.

0 коментарів

Залишити відповідь