У Чигирині дослідили поховання відрублених голів (фото)

15.05.2018, 9:15
Припускають, що голови рубали турецькі солдати

У Чигирині Черкаської області вчені завершили дослідження поховання голів на Замковій Горі. Археологи зняли нижні шари скупчення кісток в ямі. Виявили велику кількість черепів та нижніх щелеп. Інших кісток обмаль.

Про це повідомляє Інститут археології НАН України.

На значній кількості черепів є сліди рубаних ран від холодної зброї. Пошкодження знаходять в районі потилиці, на шийних хребцях є сліди зубів.

Історики припускають, що яма з відрубаними головами пов’язана з Чигиринськими походами 1677 – 1678 років, коли османська армія осаджувала та здобула цитадель із російською залогою та українськими козацькими військами. Турки мали військовий звичай стинати голову вбитим ворогам.

“Це був не лише прояв військової доблесті, та жест залякування ворогів. За відрубаними головами отримували й винагороду, підтверджуючи таким чином свої бойові трофеї. Комплекс можна розглядати як санітарне захоронення решток воїнів, захисників Чигирина, що загинули й були обезголовлені під час бою”, – повідомляють в інституті.

У ямі поховано понад 300 осіб.

“Не буде применшенням говорити й про те, що знахідка входить до числа наймасштабніших однотипових пам’яток в світі”, – пишуть археологи.

0 коментарів

Залишити відповідь