У Черкаській скарбниці не заклали грошей на лікування нирників

27.07.2015, 15:25
315605794
Фото: atn.ua

А хворих на ниркову недостатність, які потребують гемодіалізу, найбільше саме в обласному центрі. Фінансування цієї процедури для них відбувається за рахунок субвенцій з обласного бюджету. Її вартість для пацієнтів «Фрезеніусу» із обласного центру становить трохи більше 7 мільйонів гривень на 2015 рік.

Загалом лікування пацієнтів «Фрезенісу» цьогоріч обійдеться більш, як у 20 мільйонів гривень. Про сьогодні під час селекторної наради розповів заступник директора депаратаменту охорони здоровя Олег Найдан. Майже поливини цієї суми нині бракує. Бо частина районів і досі не уклала договорита та не розпочала тендерні процедури. А згідно із обласною програмою, фінансування хворих нефрологічного профілю має відбуватися на умовах співфінансування місцевих та обласного бюджетів. А враховуючи, що процедура закупівлі триває півроку і проводиться у три етапи, то є велика ймовірність, що нирники можуть не дочекатися фінансування гемодіалізу.

В Черкаській ОДА знайшли спрощений тендерний механізм для закупівлі витратних матеріалів для гемодіалізу. Відтепер торги триватимуть не півроку, а близько місяця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проблему з фінансуванням гемодіалізу на Черкащині закриють?

– Нині обласний департамент охорони здоров’я та профільні служби готують пакет потрібних документів для кожного району. Там буде договір, погоджений юрвідділом ОДА, Держказначейством тощо, а також покрокові інструкції, як задіяти механізм цієї процедури закупівель, – говорить голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

 

0 коментарів

Залишити відповідь