У Черкасах з першого разу не визначили, хто побудує сміттєвий полігон за 48 мільйонів

15.11.2017, 8:30

Оголошений у вересні тендер на будівництво полігону побутових відходів у Руській Поляні не відбувся. Причина – проблеми з документами усіх учасників торгів. 

Уже 8 листопада було оголошено новий тендер. Нині керівник департаменту архітектури і містобудвання ЧМР сподівається, що учасники виправлять недоліки в пропозиціях, і тендер вдасться завершити до кінця цього року. Коли ж буде реалізовано проект, в департаменті прогнозувати не беруться.

Очікувалося, що роботи заважать на 48,176 мільйонів гривень. Згідно з документацією, полігон повинні були побудувати до 30 листопада 2019 року.

Аукціон відбувся 23 жовтня, участь в ньому взяли 5 учасників. У ході торгів дешевшу за всіх пропозицію подав підприємець Борис Кестер.

Свої роботи Кестер оцінив у 37,76 мільйонів гривень. Його пропозицію відхилили, бо підприємець не надав банківської гарантії, ліцензії та гарантійного листа.

Наступні учасники були «завернуті» через такі причини:

СПЕЦПРОМБУД – не надав банківської гарантії, ліцензії та гарантійного листа; пропозиція ТОВ «Черкасиміськбуд» не відповідає умовам тендерної документації; «ЧЕРКАСЬКЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ 525» не надало довідку про наявність необхідного обладння; «СУ №609 Укргідроспецбуд» не надав банківської гарантії, не засвідчив наявність необхідної кількості працівників.

Щодо учасників, то ФОП Кестер та ЧСУ 525 входять до орбіти відомого місцевого підприємця Андрія Бортника, «Черкасиміськбуд» належить ще одній відомій особі — черкаському будівельнику Анатолію Бурському, БК «СПЕЦПРОМБУД» належить жителю села Леськи Михайлу РумянцевуСУ№ 609 УКРГІДРОСПЕЦБУД – черкасцю Богдану Калініну.

Новий тендер оголошено 8 листопада. Аукціон має відбутися вже 23 листопада. Перша черга робіт має бути виконана до 30 листопада 2019 року.

Директор департаменту архітектури та містобудування ЧМР Артур Савін наголошує, що умови тендеру були прописані жорстко. Він додає: сподівається, що учасники дослухаються до зауважень і виправлять недоліки в документації.

— Проект пройшов серйозні комісії. Ми жорстко виписали умови тендеру. Ми плануємо визначити підрядника, який реально зможе будувати. На жаль, спеціалізованих підприємств в області не вистачає. Учасники не подали документи, що мають відповідати умовам конкурсу. Тому всі пропозиції були відхилені. Оголошено повторний конкурс. Маю надію, учасники виправлять зауваження, що ми надали. Тендер має закінчитися до кінця цього місяця. Але є ще процедура укладання угоди. Є термін на оскарження, наприклад. Уже з прийняттям нового бюджету ми зможемо розпочати там роботи, — розказує Савін.

Посадовець наголошує – будівництво полігону це комплексний проект.

— У складі проекту плануємо побудувати лінію сортування, щоб сміття розділялося, у перспективі планується будівництво локальних очисних споруд, пресування відходів. Тобто захоронення відходів здійснюватиметься із дотриманням всіх екологічних норм, — роказує він.

Савін не береться прогнозувати, коли врешті дороговартісний проект буде реалізовано. Каже, що все залежить від стабільності фінансування

– Реалізація проекту залежить від фінансування. Ми подавали на співфінансування. Але обласна комісія не погодила. Будемо звертатися ще до народних депутатів.

0 коментарів

Залишити відповідь