Реклама

molli

У Черкасах відкрили ще дві міні-копії історичних споруд (фото)

На вулиці Хрещатик міська влада презентувала міні-моделі двох історичних споруд. Ідеться про будівлю дитячої художньої школи імені Нарбута та будівля редакції газети “Черкаський край”.

Обидві фігури виготовив відомий скульптор Владислав Димйон. Вартість роботи – 196 тисяч гривень.

Написи на обох фігурах написані українською і англійською мовами, а також шрифтом Брайля.

За словами Димйона, на виготовлення однієї фігури йде близько 3-4 місяців.

– Визначити точно, скільки йде часу, – справа невдячна. Усе залежить від сил і натхнення. Я ж не один працюю, а з командою, – говорить скульптор.

Він також додав, що скульптури виготовляють із граніту та бронзи, адже це “вічні” матеріали”.

На питання про те, чи обладнані скульптури якимись антивандальними засобами, Димйон відповів:

– Скульптор довго молився над цим, чіпати не треба, бо може вибухнути.

Скульптуру біля художньої школи прикрасили фразою Данила Нарбута “Пора працювати, а не язиком чесати”.

– З цією фразою пов’язана цікава історія. Коли ставили пам’ятник Богдану Хмельницьому в Черкасах, цей процес дуже затягувався. Його довго не ставили: то деталі зникли, то бракувало клейнодів, всіх це нервувало. І от на одній нараді Нарбут ходив із палкою, гримнув нею по по столу і всіх закликав працювати, а не язиком чесати. Вважаю, що ця фраза сюди гармонійно вписується до вихованців школи, – зазначив Димйон.

Після відкриття фігури біля школи Нарбута міський голова разом із журналістами вирушили до приміщення редакції газети “Черкаський край”. Саме тут раніше працював Василь Симоненко. Тож, символічно, іншу скульптуру оздобили його віршем.

Під час відкриття мер Черкас Анатолій Бондаренко анонсував уже наступну міську родзинку: фігуру приміщення Центру дитячої та юнацької творчості.

У минулому році мініатюрні копії двох архітектурних візитівок встановили перед будівлями-оригіналами – Палацом одружень та музеєм «Кобзаря».

За словами мера, подібних мініатюр в Україні більше немає в жодному місті.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама