У Черкасах відкрили пам’ятні знаки відомим українським митцям (фото)

26.06.2018, 17:19

Сьогодні в обласній філармонії відкрили меморіальну дошку-присвяту народному артисту України Анатолію Пашкевичу й заслуженому діячу мистецтв України Миколі Негоді, а також пам’ятник народній артистці України Раїсі Кириченко – за підтримки обласної державної адміністрації. Урочистий захід відбувся з нагоди 22-ї річниці прийняття Конституції України.

Про це повідомляють на сайті Черкаської ОДА.

_DSC0358Право відкрити пам’ятні знаки надали доньці Анатолія Пашкевича, артистці Черкаського народного хору Оксані Пашкевич та солістці ансамблю «Росава» Галині Боровицькій.

Зауважимо, творчо працювали над створенням цих мистецьких об’єктів заслужений художник України, голова Черкаського обласного відділення Національної спілки художників України Іван Фізер, член Національної спілки художників України Віктор Крючко, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Сергій Фурсенко та народний архітектор України Василь Дмитренко.

_DSC0293– Митці, котрих ми вшановуємо та увіковічнюємо, закладали свого часу підвалини нашої незалежності, успішного буття, – мовив Іван Фізер. – Це ті особи, ті зірки, які обов’язково мають горіти на небосхилі української культури. І я насправді дуже вдячний за довіру й можливість долучитися до цієї творчої роботи.

Під час заходу перший заступник голови ОДА Віталій Коваль вручив ювілейну відзнаку «200-років з Дня народження Т.Г. Шевченка» голові обласного осередку Національної спілки художників України Івану Фізеру – за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня Конституції України.

_DSC0287– Українська нація, певно, найспівочіша на Землі, – сказав Віталій Коваль. – Ми співаємо під час застілля, коли ведемо дітей до шлюбу, коли проводжаємо в далеку дорогу й зустрічаємо. І навіть, коли воюємо в окопах, також – пісня додає нам сили духу. І сьогодні ця подія справді вагома, адже ці визначні особи принесли Черкащині неабияку славу. А в цих пам’ятних знаках їхні образи ніби оживають. Ми ж натомість маємо шанувати й пам’ятати творчий доробок митців, який від них успадкували. І загалом – розвивати культурну галузь, яка так само важлива й цінна, як й економічна.

0 коментарів

Залишити відповідь