У Черкасах відкрили інсталяцію “ГРАНІ”, присвячену боротьбі із сучасним рабством (відео)

05.04.2017, 14:10

У Черкасах на Соборній площі Черкас відкрили інсталяцію “ГРАНІ”. Черкаси – вже 9 обласний центр країни, куди привезли три куби, які покликані привернути увагу до проблеми торгівлі людьми та залучити громадськість до попередження й боротьби із сучасним рабством.

Інсталяція пробуде у Черкасах до 19 квітня. Щодня, обіцяють організатори, на місці будуть працювати волонтери та влаштовуватимуть інформаційні заходи для містян.

– Від цього не застрахований абсолютно ніхто. Як чоловіки, так і жінки різного віку, соціального походження, рівня освіти можуть потрапити у ситуацію торгівлі людьми, коли вони вирушають за кордон із метою працевлаштування, навчання, туризму, з метою одруження. Ця проблема стала для України актуальною, після кризи, після важкої економічної ситуації, коли на Сході України відбувається воєнний конфлікт, багато людей втрачають роботу. За даними Міжнародної організації з міграції, з 1991 року понад 160 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, – розповідає спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Ірина Мидловець.

У 2016 році МОМ надала допомогу 1151 постраждалому від торгівлі людьми, що на 56 % більше, ніж у 2015. 60 % постраждалих у 2016 році – чоловіки. У 94 % це була трудова експлуатація, що свідчить про зміну тенденцій. Адже на початку 2000-років більшість постраждалих – молоді жінки, які потрапляли в сексальні тенета.

Інсталяція «ГРАНІ» складається із трьох кубів «Знай», «Розумій» ТА «Дій».

На кубі «Знай» описані основні факти про торгівлю людьми, як її відрізнити від інших злочинів та три історії реальних людей, які постраждали від торгівлі.

На кубі «Розумій» – основні правила безпеки. Як захистити себе під час подорожі за кордон, як розпізнати основні ознаки злочину, що називають торгівлею людьми.

На кубі «Дій» вказано основні сайти, номер національної гарячої лінії (527), контакти громадських та партнерських організацій у Черкасах. Це всі ресурси, куди може звернутися постраждалий за допомогою.

Відповідальна особа за встановлення статусу особи постраждалої від торгівлі людьми управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА Лариса Удовиченко закликала містян та гостей міста прийти на площу та ознайомитися із інформацією на гранях.

Людмила Проценко та Лариса Удовиченко

– У нашій області особливу роль у роботі з проблематикою має управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА та ГУ Нацполіції. Саме вони ведуть статистику щодо виявлення осіб, які постраждали від торгівлі людьми, – наголосила Удовиченко.

Потрапити у ситуацію торгівлі людьми можна не лише під час виїзду за кордон. Ця прикрість може статися навіть коли людина з маленького села приїжджає жити та працювати в обласний центр, наприклад. 9% випадків торгівлі людьми у минулому році були саме такого характеру.

– Завдяки МОМ ми дізналися, що навіть нині проблема торгівлі людьми існує. Коли ми почали працювати у цьому напрямку, то з січня 2016 року у нас було перше звернення від жінки. На сьогодні це вже 14 людей, які звернулися до нашої організації для отримання реінтеграційної допомоги, – повідомила програмний менеджер ГО «Від серця до серця» Людмила Проценко.

Вона закликала людей інформувати про подібні випадки та звертатися до їхньої організації.

Після урочистостей на площі кілька десятків студентів-волонтерів влаштували фешмоб.

– Ми організували флешмоб за ініціаціативою ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця». Ви чули, що лунала під час нашого танцю пісня про кохання, а ми намагалися своїми рухами нести позитив. Тема торгівлі людьми – дуже сумна. А тому ми хотіли закликати людей підтримувати одне одного у різних ситуаціях, тому посеред флешмобу ми об’єднувалися разом, – говорить художниця та організатор флешмобу Ольга Краснодимська.

Після Черкас інсталяція вирушить в Чернігів.

0 коментарів

Залишити відповідь