Реклама

molli

У Черкасах відкрили дошку майданівцю Андрію Черненку

Майданівцю, Герою Небесної Сотні Андрію Черненку у Черкасах відкрили меморіальну дошку. Пам’ятний знак установили на фасаді школи, де він навчався. 18 лютого 2014 року він був поранений у груди та доставлений із Будинку профспілок до лікарні, де активіста не змогли врятувати. Пам’ять черкаського героя вшанували усією шкільною родиною.

Про це інформують на сайті мерії. 

Патріотичні вірші, пісні про Майдан, гіркі спогади, які нагадують про подвиг співвітчизників. 16 лютого у школі № 8 відкрили меморіальну дошку євромайданівцю, Герою України Андрію Черненку. Вшанували земляка учні, педагоги, представники влади, рідні майданівця. Життя чоловіка обірвалося у 36 років. У героя залишилася молода дружина та маленька донька.

Меморіальну дошку встановили за ініціативи школи, до справи долучилися і випускники закладу. У школі про Андрія згадують лише хороше. Учитель трудового навчання Валерій Конавець викладав у нього кілька років.

– Він завжди був усміхнений. Коли питав у нього, чому завжди радіє, говорив: «Мама казала, що я таким народився!», – розповів педагог. – Це дуже добре, що ми вшанували Андрюшу. Пам’ять добра про нього. Добрий, порядний хлопець.

Меморіальну дошку герою відкрила його мама, Лідія Черненко.

З метою вшанування черкасців, які боролися за європейське майбутнє України, меморальні дошки відкриті у 9-ти закладах міста:

Подолянчуку Євгену, школа № 3;
Каравайському Богдану, школа № 18;
Терещенку Андрію та Шаповалу Олександру, школа № 30;
Момоту Ігорю, школа № 26;
Панченку Олексію, школа № 4;
Амбросу Сергію, гімназія № 31;
Галві В’ячеславу, колегіум «Берегиня»;
Вергаю Віталію, школа № 28;
Лазаренку Павлу, Перша міська гімназія.

Найближчим часом ще у кількох закладах Черкас з’являться меморіальні дошки атовцям та майданівцям.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама