У Черкасах відбувся Всеукраїнський театральний фестиваль «FORTUNA fest-2017»

25.09.2017, 14:29

Учора, 24 вересня, завершився другий Всеукраїнський театральний фестиваль аматорських колективів «FORTUNA fest-2017». Ще зранку тривали майстер-класи і навіть відбувалися вистави, проте вже по обіді було підбито підсумки, визначено переможців, вручені дипломи і подяки.

Фестиваль максимально повно виконав усю програму, а вона була насиченою. На сцені малого залу було показано 10 вистав, що брали участь у конкурсній програмі фестивалю, та ще дві – поза конкурсом. Це були вистави-подарунки для всіх поціновувачів театрального мистецтва від акторів Черкаського міського Палацу молоді («Усі хочуть кохання») та від Київської драматичної театр-студії «Яблоко» (вистава «Идеальная женщина, или Баба моей мечты»).

Було проведено вісім майстер-класів (з акторської майстерності, сценічної мови, театральної хореографії, сценічного падіння, режисерської майстерності, сценічного гриму, вокальної майстерності та зі сценічного фехтування).

Більшість з них проводили професіонали з Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру ім.. Т. Г. Шевченка (заслужений артист України Володимир Татарінов, актори Михайло Кондрацький, Павло Гончаров та Лесь Павлютін).

Майстер-клас з вокалу провів фахівець з класичного співу директор Палацу молоді Нодарі Росопідзе. Актори аматорських колективів залюбки скористалися можливістю навчитися нового і набути певних навичок від професійних артистів, і навіть глядачі чи випадкові відвідувачі Палацу молоді, користуючись рідкісним шансом, брали участь у цих заняттях.

Своєрідним іспитом для учасників фестивалю була проведена після всіх цих навчань тренінг-вистава. Для участі в ній кожен колектив відрядив одного-двох акторів.  У підсумку вісім акторів з різних колективів за досить обмежений проміжок часу поставили гумористичну сценічну мініатюру за мотивами української народної казки «Пан Коцький».

А за підсумками основної конкурсної програми було визначено переможців у кількох номінаціях. До слова, визначало переможців досить високоповажне журі, до якого увійшли: голова журі – головний режисер Полтавського академічного обласного музично-драматичного театру, заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко, відомий режисер –постановник всеукраїнських фестивалів Лідія Пономаренко та директор Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру Петро Ластівка.

Отже,

– кращою режисерською роботою визнано виставу «Голомоза співачка» театру «Дев’ятий замок» м. Чернівці;

– кращою виставою стала «Варшавська мелодія» театру «На Лермонтовській, 27» м. Харків;

– кращою актрисою стала Леся Вихор з Миколаєва;

– кращим актором Євген Коляда з Харкова;

– кращою актрисою другого плану визнано Світлану Попович з Чернівців;

– кращим актором другого плану визнано Дениса Дикого з Києва;

– кращим дитячим колективом став український дитячий театр «Свія» з м. Запоріжжя;

– за кращі сценічні костюми нагороджено дитячу театральну студію мініатюр «Фенікс» з Канева за костюми у виставі «Маленький принц»;

– кращий сценічний вокал у Анастасії Задорожної з Харкова;

– кращий монолог прочитала на сцені Леся Вихор з театру «В.Т. і К» у виставі «Рай на землі» з м. Миколаїв;

– краще музичне оформлення вистави виборов народний театр «На Лермонтовській, 27» (м. Харків).

Безперечним лідером другого Всеукраїнського театрального фестивалю аматорських колективів «FORTUNA fest-2017» став театр-студія «В.Т. і К» з м. Миколаїв: на цій думці зійшлися і професійне журі, і глядачі, які віддали свої голоси за його виставу «Рай на землі» під час голосування. Таким чином, миколаївський театр-студія «В.Т. і К» отримав і Гран-прі фестивалю, і приз глядацьких симпатій.

0 коментарів

Залишити відповідь