У Черкасах ветеранам АТО виділили землі на колишніх сміттєзвалищах

17.04.2018, 9:00
Не заслужили. У Черкасах місцева влада запропонувала учасникам АТО будуватися на сміттєзвалищі. Саме там міські депутати виділили земельні ділянки під приватну забудову сорока двом ветеранам. Від такої щедрості бійці в розпачі. 
Про це йдеться в сюжеті каналу “ІНТЕР”.

“Це єдиний заїзд? – Да! Там с Ватутіна ще ….але там тропи такі що …і з садов, но там заїзду немає”.

Ігор та Микола показують дорогу до своїх майбутніх помешкань, але – веде вона до колишнього стихійного сміттєзвалища. Нещодавно міські депутати ухвалили рішення і виділили цю територію під забудову сорока двом ветеранам АТО. Обидва десантники мають отримати на смітнику по шість соток землі.

Скріншот відео

“Ну ви бачите де рівень землі, оце тут годами воно тут пластом, тут можна взять лопату капнуть, но я сумніваюсь, що тут буде чорнозем і тут можна садить картошку, ну я умовно кажу”. – говорить Ігор Клименко, учасник АТО.

Майбутній будівельний майданчик, майже на метрову глибину, – завалений різноманітним мотлохом, пляшками, кістками свійських тварин. Та це ще не все, каже Ігор. Будинки “щасливим” власникам землі доведеться будувати по сусідству із комунальним притулком для тварин – собачій гавкіт тут не стихає ні на хвилину.

Скріншот відео

Пані Валентина раз на тиждень, як волонтер, приходить до притулку годувати собак. Про нових сусідів пенсіонерка почула від нас. Коли дізналися, що пустир виділили ветеранам АТО… не повірила.

“А там хіба земля!? Там же кусти я не повірю, щоб це АТОвцям таке дали …хіба немає місця”, – говорить Валентина, мешканка Черкас.

У черкаській спілці учасників АОТ самі нещодавно дізналися – де збираються виділяти ветеранам кров’ю заслужену землю. Там кажуть, – усі 42 бійці мають статус інвалідів війни 1-2 групи. Ще з минулого року саме для них спілка вибивала ділянку, але що чиновники підсунуть бійцям таке… навіть не уявляли.

“Хай би це був краєчок цього ж самого колишнього полігону танкової дивізії …но але не там де воно зараз має відбутись …це не тільки моє обурення”, – каже Олексій Колєснік, голова черкаської Спілки учасників АТО.

У міськвиконкомі жодної проблеми – не бачать. Мовляв, ділянку узгоджували із громадськими організаціями, і питань ні у кого не виникло. Крім того, іншої землі просто немає, запевняють чиновники. А от із сміттям обіцяють розібратися, досвід уже є…

“Ситуація була вже по луначарке, ми її усунули і вивезли більше 10 машин і тут зробимо теж саме, але коли вона буде закріплена за людиною конкретною і вона напише будь – ласка робіть – і ми це зробимо”, – пояснює Геннадій Шевченко , голова черкаської громадської Комісії з виділення землі учасникам АТО.

Завтра у мерії має відбутися відкрите жеребкування ділянок, кому з ветеранів яка дістанеться. Після цього місто власним коштом виготовить проектну документацію для кожного бійця. Але чи буде для кого? Адже ветерани вже офіційно почали відмовлятися від такого “щедрого” подарунку…

0 коментарів

Залишити відповідь