У Черкасах розповіли, як навчатимуть мерів для українських міст

04.07.2018, 9:20

У вівторок, 3 липня, у Черкасах відбулася публічна дискусія «Школи Мерів», під час якої присутні обговорили, чи здатна освіта для мерів принести прогрес українським містам.

Руслан Рохов, спікер дискусії, засновник та керівник проекту “Школа Мерів”, розповів, якими мають бути міські голови, щоб їхні міста прогресували та як таких людей підготувати.

Метою цієї дискусії було переосмислення ролі міських голів у розвитку міста. За словами Рохова, роль міського голови з моменту здобуття незалежності еволюціонувала, тому що тепер він має формувати стратегії та плани розвитку міста, на відміну від радянського періоду, коли все це вирішувала партія.

Руслан Рохов звернув увагу на те, що міський голова має мати стратегію розвитку міста та план досягнення своєї мети. Він повинен мати команду, з якою зможе це зробити, та вміти її надихати.

– Доки не буде попиту на таких керівників міста, доти вони не захочуть навчатися. І як наслідок: ми знову будемо дивитися де краще, а не аналізувати, що зробити, щоб краще було у нас, – зазначив спікер.

Випускниця Третьої «Школи Мерів» та політичний консультант Марина Волошенко зауважує, керувати містом треба вчитися.

– Звичайно, що спеціалізована освіта просто необхідна, бо навчають як бути стоматологом, як бути вчителем, навчають різним професіям, але як керувати містом чомусь не навчають. Потрібно знати як конкурувати з іншими містами, як варто залучати містян до прийняття тих чи інших рішень. Я сподіваюся, що ця школа принесе такий результат, що місто все ж таки напише стратегію розвитку, бо у нас єдиний обласний центр в Україні, який не має цієї стратегії.

Засновник та керівник “Школи Мерів”  зазначає, що приїхав у Черкаси і з просвітницьких міркувань, і щоб загітувати до навчання майбутніх мерів:

– Є передумови сформування відповідної культури. Це попит і пропозиція. Тому, ми сіємо вам тут попит, щоб ви спонукали мера робити так як треба, або з’явиться альтернативний кандидат. А ми готові навчити їх.

На інтернет-сторінці зазначають, що «Школа Мерів» – це інноваційна освітня програма, що покликана підготувати діючих міських голів та кандидатів у мери разом з їхніми командами до управління містами в умовах децентралізації.

Місія Школи – формування нової управлінської культури в містах, яка ґрунтуватиметься на системному стратегічному мисленні, відкритій публічній політиці та принципах належного врядування.

Підготувала Ольга Ярова

0 коментарів

Залишити відповідь