У Черкасах продаватимуть комунальне майно через “Прозорро”

14.03.2018, 12:23

Черкаська міська рада підписала декларацію про співпрацю з системою “Prozorro.Продажі”. Це передбачає реалізацію комунального майна через систему електронних аукціонів.

Про це повідомляє кореспондент виданню “ІнфоМІСТ”.

7 березня набрав чинності закон про приватизацію державного та комунального майна.

Як розповів керівник проекту “Prozorro. Продажі” Олексій Соболєв, згідно із законом мала приватизація до 250 мільйонів гривень має здійснюватися через систему. Для оренди майна поки що система не обов’язкова. У розробці є лише відповідний законопроект.

Наразі в Кабміні затверджується нормативна база під реалізацію законопроекту, проте міста вже зараз можуть користуватися нею. Так, станом на сьогодні до проекту долучилися більше 20 міст країни, реалізовано майна на більш ніж 6,5 млрд грн.

За словами Соболєва, головні переваги програми – абсолютна прозорість та збільшення надходження грошей через збільшення конкуренції.

Щодо механізму. Організатор створює аукціон, учасники реєструють свої пропозиції, відбувається аукціон, організатор аналізує пропозиції та вибирає найкращу, переможець підписує договір.

“Щоб здавати в оренду комунальне майно – треба рішення сесії. Але, наприклад, продавати металобрухт можна вже зараз”, – пояснила заступниця міського голови Людмила Бордунос.

Нині можна реалізовувати майно вартістю до 7 тисяч гривень. По більш вартісному майну і по оренді запустять регуляторну процедуру, після проходження якої питання внесуть на сесію міської ради.

0 коментарів

Залишити відповідь