У Черкасах презентували «Республіканську платформу»

20.08.2015, 17:03

DSC06972

От тільки чи йтиме політична сила на місцеві вибори в обласному центрі – там ще не вирішили. Одначе, мають чітко сформовану позицію. Партія з такою назвою на українській політичній арені з’явилася у березні 2015 року. Але це не означає, що вона виникла у березні цього року, одразу ж уточнюють її представники.

– Насправді ця партія є найстарішою в Україні – вона у Мінюсті зареєстрована під номером один. Біля витоків цієї партії стояв легендарний Левко Лук’яненко (політв’язень, депутат кількох скликань). В 1990 році вона називалася УРП ( Українська республіканська партія). Потім було 25 років різноманітних трансформацій, – розповідає член Центрального проводу «Республіканської платформи» Тарас Стецьків.

За словами нардепа зі стажем (I-IV та VI скликань) Тараса Стецьківа, ні його, ні його однопартійців не лякає той факт, що партія нині не має таких рейтингів, як у олігархічних проектів.

DSC06976

– Виходить так, що Українська політична модель олігархічної держави, яка склалася у нас у 90- 2000 роках, по суті привела до того, що у нас під кожні вибори олігархи створюють ті партії, які їм потрібні. Вони за рахунок серйозних грошей і контролю над центральними ЗМІ можуть вивести на політичний ринок будь-яку назву і виборець буде за це голосувати. Але тоді у Парламент проходять партії, які відображають інтереси не виборців, а конкретного олігарха, – говорить Тарас Стецьків.

-Дуже прикро, що 25 років наша країна іде не у тому напрямку. Сьогодні наша держава у владі десятка сімей, які володіють усім: фінансовими ресурсами, надровими, владними, центральними ЗМІ, – підхоплює думку однопартійця фінансист Віктор Жердицький. – Більшість партій – це політичні бізнес проекти, де є конкретний власник, конкретний спонсор. Тобто сьогодні політична система представляє і захищає інтереси максимум 10 % населення. 90 % населення не мають свого представництва, тобто не мають жодної можливості долучитися до реального управління державою. Оцю систему ми прагнемо поламати. Щоб її поламати ми хочемо створити чесну, правдиву, ідеологічну партію. Першу. А вже за нею з’являться і друга, і третя. Чи реально це? Абсолютно реально! Для цього партія, яка будується зараз, має бути під жорстким контролем засобів масової інформації, тобто всіх громадян. Наша партія ставить за мету створити умови розвитку держави, щоб середній клас виріс із 10 % до мінімум 60 %. Це люди, які мають бути самодостатні. Така держава не вигідна будь-якому керівництву, бо таких людей не можна примусити, обдурити чи залякати.

Члени центрального проводу «Республіканської платформи» говорять, що на меті мають створити партію не під вибори, а із довготривалими перспективами.

-Нині ми формуємо партійну організацію на Черкащині, – говорить вже очільник обласного осередку «Республіканської платформи», підприємець Олег Бричук. – Оскільки наша партія не є проектом вождістського типу (тобто коли вся влада в руках одного «вождя»), я буду виконувати повноваження керівника тимчасово, поки обласний осередок не буде сформований остаточно. Тоді всі рішення будуть прийматися колегіально. До 20 вересня ми визначимося чи будемо брати участь у місцевих виборах. Тоді й оприлюднимо інформацію, чи то будуть міські ради, чи обласні. До того часу визначимося і з самими містами.

0 коментарів

Залишити відповідь