У Черкасах дитина отримала серйозну травму через пошкоджений люк

18.07.2015, 9:15
Фото: прес-служба Черкаської міської ради

Відкриті люки у Черкасах обстежили члени постійної депутатської комісії Черкаської міської ради з питань житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, зв’язку, підприємництва, екології та охорони навколишнього середовища. Про це виданню “ІнфоМІСТ” повідомили у прес-службі міськради.

Ініціювала таку зустріч голова цієї комісії Ольга Колісник, яка особисто на власному окрузі переконалась до чого призводять відкриті, або неналежним чином впорядковані люки:

– Днями біля будинку по вул. Орджонікідзе, 147 мала дитина, граючись на дитячій площадці, травмувала ногу об гострі краї залізобетонної кришки люку, яка просто стирчала поблизу пісочниці. В результаті цього інциденту дитину забрала «швидка» і вже в лікарні довелось накладати шви, оскільки рана виявилась надто глибокою. Такі приклади халатності служб, на балансі яких перебувають люки, на жаль, далеко не поодинокі, – наголосила Ольга Колісник. – Тому ми, як депутати, котрі представляють інтереси наших виборців, маємо взяти під особистий контроль вирішення питання щодо закриття належним чином кришок люків.

Фото: прес-служба Черкаської міської ради

Проаналізувавши дані з «Оперативної служби міськвиконкому 15-05», які цілодобово надходять від черкасців щодо проблемних моментів життєдіяльності міста, депутати зафіксували близько двадцяти фактів небезпечних люків. Примітно, що левова частина з них перебуває на балансі ПАТ «Укртелеком», де пролягають мережі телефонних дротів.

Тому на виїзне засідання постійної депутатської комісії був запрошений також начальник лінійного цеху Черкаської філії ПАТ «Укртелеком» Андрій Труба.

Разом вони оглянули деякі ділянки вулиць, де були виявлені небезпечні люки. А саме, по вул. М. Красовського, вул. Ільїна, вул. Франка, вул. Одеській та вул. Котовського.

Під час огляду присутні переконались, що практично всі люки, які були відкриті чи не належним чином встановлені, несучи пряму загрозу для пішоходів та водіїв, перебувають у віданні того ж таки – «Укртелекому». І лише кілька – інших комунальних служб.

На це Андрій Труба пояснив, що через брак фінансування вони не можуть закупити та встановити замість викрадених – сучасні антивандальні люки з композитних матеріалів. Тому ставлять звичайні залізобетонні кришки власного виробництва, які через свою конструкцію щільно не прилягають до землі, створюючи небезпеку.

– Така залізобетонна кришка нам обходиться у приблизно 200 гривень. Тоді як спеціальні люки з вмонтованими антивандальними кріпленнями коштуватимуть дорожче, аніж звичайні. Орієнтовно, близько тисячі гривень за кожен, – розповів Андрій Андрійович.

Фото: прес-служба Черкаської міської ради

Засумнівався у щирості його слів депутат міської ради від «Депутатської групи Вільні Демократи» Олександр Згіблов:

– Он погляньте на люки КП «Черкасиводоканал», це комунальне підприємство має досить скромні доходи. Проте вони чи не найшвидше в Черкасах реагують на факти викрадення кришок їх люків, встановлюючи, як правило, нові залізні чи з композитних матеріалів. Тоді як «Укртелеком» – далеко не бідна компанія, аби так халатно опікуватись власними люками. Приміром, у центрі Черкас вони здають в оренду значну частину свого приміщення «Львівській майстерні шоколаду». Аби хоча б частина цих коштів йшла на встановлення 5-6 сучасних люків щомісяця, то можна було б спокійно розв’язати цю проблему.

У підсумку виїзного засідання заступник управління інспектування Черкаської міської ради Ігор Кіта склав адміністративний протокол за виявленими фактами, який вручив представнику «Укртелекому». 29 липня той має з’явитись на засідання адміністративної комісії, яка буде розглядати це питання.

0 коментарів

Залишити відповідь