У Черкасах демонтують всі символи радянської доби

08.07.2015, 16:11

702390

У відповідності до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» Черкаська міськрада ухвалила рішення демонтувати символи комуністичного і нацистського тоталітарних режимів у місті Черкаси і замінити їх на державні символи України.

За відповідне рішення проголосували 37 депутатів.

Відзначимо, що рішення було ухвалене з другого разу: на минулій сесії міської ради голосів для демонтування не вистачило.

У пояснювальній записці зазначається, що ухвалення рішення допоможе у  відновлення історичної справедливості, декомунізація, виконання законодавства щодо засудження тоталітарних режимів, духовний та естетичний розвиток черкасців та гостей міста, приведення зовнішнього вигляду будівель та споруд комунальної власності до відповідності загальнонаціональним поглядам, сприяння розвитку українського патріотизму.

Проектом рішення передбачається демонтаж із подальшою заміною комуністичної символіки, а саме – будь-яких зображень головної державної емблеми колишнього Радянського Союзу «Серп і молот» та атрибутика, яка відтворюється в зображенні п’ятикутної зірки, зображення Володимира Лєніна та інших партійних і державних діячів колишнього Радянського Союзу, а також символи нацистського режиму на будівлях та спорудах комунальної власності міста Черкаси.

Департамент архітектури і містобудування має скласти перелік будівель і споруд, де встановлена комуністична і нацистська символіка. А також розробити графік демонтажу цієї символіки до 24 серпня, Дня Незалежності України.

Додамо, що у Черкасах 6 липня розпочалася ревізія міста на наявність комуністичної символіки та пам’ятників радянським діячам. Перевіряють черкаські школи і дитсадки, медичні заклади, житлові будинки та підприємства. Також їх перевірять на предмет того, чи не прославляють вони комуністичне й тоталітарне минуле. Профільні департаменти Черкаської міськради перелік таких об’єктів мають подати вже наступного тижня.

0 коментарів

Залишити відповідь