Реклама

molli

Творець “Халабуди” у Черкасах розповів, як сформувати культурні «треті місця»

23-24 листопада Черкаси на запрошення проекту «Київський діалог»  відвідав Дмитро Чичера з Маріуполя – волонтер, фотохудожник, творець вільного простору «Халабуда». Він провів для активістів з різних міст та сіл Черкаської області практикум по створенню  анти кафе, коворкінгів, івент-кафе, вільних просторів та освітніх хабів.

Дмитро поділився досвідом створення та розвитку вільного простору Халабуда. Це приміщення в центрі Маріуполя розміром більше 300 кв. м. є так званим «третім місцем» – такою частиною міського простору, що не є ні домом (перше місце), ні роботою (друге місце). В такому місці люди можуть працювати в неформальній обстановці, неформально навчатись на різноманітних курсах і тренінгах – від фото школи до курсів японської мови, відвідувати культурні та розважальні заходи, волонтерити, тощо.

Після року роботи в Халабуду щомісяця приходить в середньому 1500 людей, відбувається близько 160 заходів та… випивається 2000 філіжанок кави. Дмитро вважає, що такі місця дуже важливі для людей, бо дають платформу для спілкування між собою, стимулюють появу нових ідей і активностей в громаді,  допомагають людям жити повним життям.

Під час практикуму в Черкасах Дмитро поділився історією, як з волонтерського центру Халабуда трансформувалась в незалежний освітній хаб. Він дав учасникам практичні поради – як обрати приміщення для вільного простору, як створити команду і ефективно розподілити обов’язки, як прорахувати фінанси і де їх шукати для старту, як просувати і рекламувати себе, як планувати свою діяльність.

У практикумі взяли участь представники громадських організацій та ініціатив, журналісти, бібліотекарі з різних міст та сіл Черкащини: Черкас, Сміли, Чигирина, Канева, Золотоноші, Звенигородки, Корсу-Шевченківського, с. Мельники. В жодному з цих міст та сіл поки не існує вільного простору, та організатори сподіваються, що практикум дасть поштовх черкащанам в розвитку «третіх місць» в своїх громадах.

 

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама