Церква Московського патрірхату – бізнес-структура, а не духовна, – отець Юліан щодо кафе Софронія

17.08.2015, 16:10

11868804_1694421840793760_177096138_n

Новостворене кафе у Свято-Михайлівському соборі не має відповідних дозвільних документів для здійснення діяльності, – такий результ показало інспектування 14 серпня. Але черкащан обурили не стільки висновки начальника управління інспектування Олександра Давиденка, скільки поведінка настоятеля храму, архієрея УПЦ Московського патріархату Митрополита Черкаського та Канівського Софронія. Останній пригрозив Давиденку анафемою та побиттям палицею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Владика Софроній запрошує черкащан покавувати у своєму кафетерії (фото)

Кореспонденти “ІнфоМІСТ” вирішили поцікавитись, чи схвалює таку ідею відкриття кафетерію на території собору настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ у Черкасах отець Юліан Шеремета. На його думку, церква повинна бути прикладом не нахабності й хамства, а законності та порядності.

DSC06888

“Я був в Америці, там є такий звичай, що після Літургії всі сходяться в кафе. Це особливо прослідковується там, де є українська церква, люди приїжджають з далеких околиць… У цьому кафе в підвалі роблять пироги, вареники, тобто українську їжу. Прихожани мають можливість поспілкуватися, поговорити про проблеми, порозмовляти українською мовою, це їх дуже єднає. Це не бізнес, це те, що об’єднує людей. У такому плані – це позитивно.

Якщо відкривати кафе як бізнес, а ми знаємо, що в Московському патріархаті  взагалі все побувано на тому, це, звичайно, негативно. Ви заходите в церкву – вам одразу дають прейскурант, це є бізнес-структура, а не духовна, я не боюся сказати цього слова. Таке я скажу в очі будь-якому московському попу. Все що там є, стосується грошей, і це негативно для церкви”, – прокоментував отець Юліан.

За його словами те, що з перевіркою прийшли на Маковія, нічого поганого немає. Адже це робочий день, окрім того, це не велике свято, коли не можна працювати.

“Якщо хтось щось робить і робить це незаконно, він повинен за це відповідати. І церква має бути прикладом не наглості й хамства, а прикладом законності та порядності. Закон в першу чергу стосується церкви, якщо ти робиш бізнес – зареєструйся. А не думай, що ти можеш все продавати тут, а на Москву платити податки, так не можна робити. Коли я починав будувати церкву, для мене була дуже важлива законність. Немає такого поняття: піти на когось надавити і робити все без документів, а потім все це узаконювати, як це робить Софроній. Ти не шануєш самого себе, якщо ти не шануєш закон”, – висловився о. Юліан Шеремета.

Повну версію інтерв’ю із настоятелем парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ у Черкасах отцем Юліаном Шереметою читайте згодом на нашому сайті…

4 коментарів

Залишити відповідь