“Це не хуліганство, а мистецька акція” , – як черкащанин обмальовував фонтан у центрі Черкас (відео)

18.11.2016, 16:58

“Це не хуліганський акт. Це – мистецька акція”. Так пояснює свій вчинок художник Олександр Дувінський. Сьогодні в Черкасах він обмалював фонтан із янголятами, який недавно встановили на площі перед Центром дитячої та юнацької творчості.

3

– 21 століття… Не було ні ренесансу, ні модерну нічого такого!? – обурюється Дувінський. – Найголовніше в іншому. Ми зі складнощами збираємо гроші для поранених. А на фоні війни у нас відбувається така погань. Нехай фонтан коштує 120 тисяч. Але не коштує прокладка комунікацій 280 тисяч. Я сам іноді займався будівництвом, тому прекрасно розумію, як можна “гратися” з кошторисом.

Ще до початку своїх дій він повідомив, що свою акцію найменував «Допоможи корупціонеру». Обґрунтовує він це тим, що чиновники “не дуже толково виправдовують такі великі кошториси”.

2

– Мені як художнику образливо, що не я беру участі в цьому розпилюванні грошей. Його (фонтан – ред.) можна оцінити і в три гривні, і в три мільйони. У такий спосіб я хочу запропонувати їм свої послуги художника. Зараз ані комунікацію не треба прокладати, нічого непотрібно. Це не хуліганський акт. Це мистецька акція.

11

Останні слова він, запевняє, може обґрунтувати мистецтвознавець Наталія Вернидуб. Жінка каже, що фонтан став “останньою краплею”.

– За останні півроку мене обурює те, що відбувається у візуальному просторі міста. Загадили практично кожен куточок якимись красотами на кшталт урн із гербами міста, жовтих кулеподібних клумб, перегородили тротуари, біля пам’ятника Шевченка стоять ці урни, розмальовують якісь камінючки… Немає загальної концепції розвитку міста у візуальному плані. Не можна знайти відповідальну людину за кожну витрачену копійку. Звісно, що останньою краплею став цей фонтан, – обурюється жінка.

Після цього жінка разом із Олександром Дувінським почали зрізати плівку із янголят на фонтані. Потім художник узяв фарби і почав розмальовувати фонтан. На це відреагували містяни. Одні підтримували його дії, та говорили, що цей фонтан – несмак. Решту обурювали його дії. Жінки кажуть, що дітям фонтан подобався.

Згодом на площу приїхали патрульні. Вони хотіли відвезти Дувінського у відділок для з’ясування обставин та пояснювали це тим, що він чинить хуліганські дії.

– Чому я маю кудись їхати? Хуліганські дії – це встановлення цього фонтану, – відповів художник.

Він сказав, що, згідно документів, фонтану тут немає, а патрульним порадив розбиратися на місці. Поки правоохоронці пішли у приміщення ЦДЮТ, щоб дізнатися на чиєму балансі фонтан, Дувінський та Вернидуб поїхали.

Ще за кілька хвилин на місце події приїхала слідчо-оперативна група. Експерт фотографував розмальований фонтан. Від коментарів правоохоронці відмовилися.

Кілька хвилин тому нашому виданню також стало відомо те, що правоохоронці поїхали до Дувінського додому.

14 коментарів

Залишити відповідь

 • Вот не понравится мне его картина, я возьму и оболью её краской и скажу, что это – “мистецька акцiя”! Что он тогда запоёт?

  • Его картина – частная собственность. Площадь, на которой расположен фонтан – собственность всех горожан, которые делегируют право распоряжаться ей выборной власти.
   Способ воровства на памятниках, ремонтах и плитке – не нов. Любые деньги можно отмыть и прикарманить.
   А фонтан в окружении советской архитектуры выглядит уебищно.

  • А вы за эту гипотетическую картину заплатили налогами, как черкащане заплатили за коррупционных ангелочков? Кривая у вас аналогия. Акция художника не мистецька, а против воровства чиновников…

 • Хули этот е**о машины краской не обливает – купленные за ворованные деньги. Борець з коГупцiею за***ый

  • Вот візьміть і розмальовуйте. Чи у вас стає духу лише художника обзивати?

 • Я дуже щаслива, що досi не знала цього художника. I не хочу знати взагалi. Хворий на всю голову вандал.

 • Молодець, художник! Це справді сміливий вчинок. Аби хоча б з десять відсотків активних громадян міста організувалися і пильно відстежували в чиї кишені пливуть вкрадені бюджетні гроші – “корупційних ангелочків” відразу б стало значно менше. А з часом вони б зникли зовсім.

  • Яка ж ти “справедлива”! Недаремно нас не хочуть бачити в ЕС! Невже ти не розумiеш, що це по-бидлов…ьки? Нехай свiй “майдан” органiзуе (та збере таких, як ти) та скаже все, що йому не подобаеться, а не паплюжить фонтан.

 • Мистецька бл..ь акція!? Та він головою своєю думає, що робить!? Тепер влада повинна буде додатково виділити кошти з бюджету міста на ремонт цього фонтану! І постає питання, можливо художник у змові, чи його жаба задавила!?

 • Совковое быкокко в центре города. Ни мотива, ни нужды, ни исторической привязки никакой, ни вкусовой меткой архитектурной востребованности, ничего такого нет. Просто списанный с чьей-то пшонковской дачи высер.
  Человек пришел и сделал то, что хотели многие. Душа поэта просто не выдержала…
  Ну а всем, кому нравятся “ангелочки” и прочие Пшонки, Лепсы, Каменских и Глухари (a тем более если это нравится вашим детям, как тут кто-то писал) советую срочно задуматься о восприятии мира вокруг вас и его содержании.

 • Пани можновладці, скиньтеся хто гривнею, хто доларом, хто шекелем і зробіть фонтан таким, щоб вас згадували як великого архітектора Городецького. Не соромтесь.

  • Начала столетий обычно характеризуются проявлением “всеобщей шизофрении”.
   Примеров более чем достаточно.
   Фонтан с ангелочками в 21 веке в центре города возле ЦДЮТ -типичное ее проявление.

   Куда смотрят искусствоведы и деятели культуры!