Три черкаські школи модернізують в кредит

08.07.2015, 12:32
7C8IWTxiKB8
Фото з мережі

Серед трьох десятків черкаських навчальних закладів лише 9, 21 та 26 школи потраплять під програму термомодернізації. Їх обирали, говорить міський голова Сергій Одарич, бо вони витрачають найбільше енергоносіїв.

Проект термомодернізації передбачаєвстановлення лічильників тепла, індивідуальних теплових пунктів, терморегуляторів, заміну всіх вікон, відновлення системи вентеляції та утеплення фасадів.

– Гроші на це готова виділити фінансова корпорація НЕФКО, – розповідає міський голова. – Кредит місту вони готові надати у розмірі 9 млн грн, терміном на 5 років. зі ставкою 3% річних у гривні. Єдина річ, яка не входить до проекту термомодернізації, але яку необхідно зробити, – це капремонт дахів. Реалізація подібного проекту дозволить зменшити енергоспоживання у школах на 60-65 %. Ще й естетична користь буде – красиві фасади із великими  прозорими вікнами.

ДОВІДКОВО: НЕФКО – це міжнародна фінансова установа, що була заснована  в  1990 році  п’ятьма Північними країнами: Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією та Швецією. Станом на сьогодні корпорація фінансує широкий спектр екологічних проектів у країнах Центральної та Східної Європи. Діяльність НЕФКО, яка скеровується її головним офісом з Хельсінкі, спрямована на проекти, що покращують стан довкілля і водночас є ефективними з точки зору витрат.  Пріоритетними для корпорації проектами є ті, що знижують викиди парникових газів в атмосферу, покращують екологічний стан Балтійського моря або зменшують скиди токсичних забруднень.
0 коментарів

Залишити відповідь