Треба продумувати кроки наперед, аби виставити шах і мат Кремлю

06.10.2017, 14:07

Я шаную позицію колег, які критично ставляться до мінських домовленостей. Водночас впевнена: ті, хто намагається роз’яснити їхню сутність (це неідеальні умови, але потрібно чесно визнавати, що вони були прийняті в критичний для України час і допомогли зберегти Країну) – так само повинні мати право голосу і шанс у парламенті виступити зі своєю позицією, без ору і бійки, без криків і шашок.

Мінські домовленості важкі і неідеальні. Але саме до повного виконання мінських угод прив’язані санкції проти РФ. Санкції будуть тривати аж до повного звільнення українського кордону. Хіба може бути щось більш принципове, ніж відновлення нашого суверенітету і територіальної цілісності, нашого кордону? Ні! І коли герої – військові говорять, що в нас немає шансу звільнити території тільки військовим шляхом, а має бути синергія посилення армії і дипломатичного фронту, то до цього варто прислухатися. 

Сьогодні ВР проголосувала два закони. Перший – короткий, який пролонгує на рік можливість вступу в дію “Закону про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО“. Він був проголосований в надважких умовах три роки тому, в ситуації прямого наступу РФ, коли ключовою метою було зупинити наступ і вбивство наших солдатів, яких в ті страшні дні гинуло по кілька десятків. Це була мета і ціль: зупинити вбивства. Треба боротися за кожне життя! За кожне. Ми не маємо права платити найдорожчу ціну – життями наших громадян, тому так важливо посилити нашу дипломатичну позицію, щоб говорили не пушки, а дипломати.

Це моя послідовна позиція і я її відстоюю. При цьому Армія – святе, ми маємо її посилювати, відроджувати, модернізувати, шанувати, битися, щоб наші партнери дали нам зброю. 

Закон “Про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО”, як і амністія – не вступили в дію за ці роки, бо не було виконано ключовий пункт мінських угод – безпековий і гуманітарний, не припинено обстріли, не звільнено заручників, не виведено російські війська і технику. Тому всі норми того закону – мертві. Але виконання політичного блоку мінських угод з боку України примушувало наших європейських партнерів тримати свої зобов’язання – санкції проти РФ. 

Сьогоднішня пролонгація закону не означає його вступ в дію, бо це неможливо без виконання безпекового блоку. Але дала зброю нашим дипломатам – на переговори по санкціях і миротворцях. 

У гібридній війні ми маємо грати в шахи, а не в Чапаєва, продумувати кроки на кілька вперед, аби в кінці виставити шах і мат Кремлю. Я в це вірю. Я борюся за це. Щиро.

Ірина Геращенко, перший заступник голови Верховної Ради, уродженка Черкас

Джерело: Фейсбук

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь