“Треба накувати мечів на цілу армію”, – на Соборній площі Черкас може з’явитися трон із “Гри престолів”

07.08.2017, 12:00

На Соборній площі Черкас може з’явитися двометровий залізний трон – копія такого, як у відомому американському телесеріалі «Гра престолів». З ініціативою встановити споруду виступив черкащанин Павло Орлов. Поряд із таким троном він пропонує встановити ще один – зі зброї. Проект обох тронів подав на «Громадський бюджет».

Каже: хотів би сам викувати майбутні монументи – досвід у куванні вже має.

– Я працюю фітнес-тренером, але ще зі школи хотів навчитись кувати. Нещодавно серйозно вирішив цим займатись, однак у більшості ковальнь мені відмовляли. А потім дали номер одного коваля – і він пустив мене у свій дім. Причому у прямому сенсі слова – адже кузня розташована у дворі його будинка. І от зараз у неробочий час мене вчить дядя Вася, – переповідає Павло.

Фото з ФБ сторінки Павла Орлова

За словами молодого чоловіка, спочатку в нього виникла ідея встановити залізний трон короля семи королівств з «Гри престолів» у себе вдома. Хотів її реалізувати після придбання будинку у приватному секторі.

– А потім подумав: нащо чекати? Можна поставити для всіх у місті. І от буквально за кілька днів до завершення подання проектів дізнався про «Громадський бюджет» і вирішив податись, – говорить житель Черкас.

За його словами, для реалізації проекту потрібно буде викувати близько 250 мечей.

“Оригінал” трону короля семи королівств з “Гри престолів”

– Треба буде зварити каркас, накувати мечів на цілу армію, скільки точно вже стане відомо в ході самої роботи. Потрібно їх приварювати, і тоді стане видно, де додати і скільки точно. Тобто робота досить серйозна. Але є і плюси – мечі не повинні поєднувати в собі основні якості меча: твердість, міцність, закалка тощо. А мусять просто мати гарний вигляд, – розмірковує Павло Орлов.

Згодом Павлові прийшла ідея зробити ще один трон: із сучасної зброї.

А це вже трон із сучасної зброї. Фото надане героїм публікації

Для кожного такий трон буде символізувати щось своє, каже Павло Орлов.

– Для мене, напевно, це те, що, на жаль, війна і смерті відбуваються не тільки в кіно, а й у нас за вікном, в нашому з вами світі… Наші брати гинуть на нашій землі і немає богині вогню, яка могла б їх воскресити, – говорить автор проекту.

Водночас додає: міська прикраса не обов’язково мусить мати глибинний сенс – часом достатньо, аби вона просто милувала око.

Фото з ФБ сторінки Павла Орлова

Хлопець говорить, що в мерії йому вже повідомили, що в разі виграшу не факт, що трони для реалізації проекту куватиме він особисто – для цього ще необхідно буде виграти тендер.

– А мені б самому хотілося у куванні взяти участь своїми руками… Ну вже є як є, – говорить Павло.

За попередніми підрахунками, на кування одного трону знадобиться 7 тис. доларів США. Щоправда через рік кошторис може коливатися через вартість матеріалу.

Встановити фігури Павло Орлов пропонує на Соборній площі міста.

– Поставити можна на місці колишнього Леніна. Темний трон на тлі світлої будівлі буде добре виглядати, – переконаний черкащанин.

Замість Леніна, якого демонтували у 2008 році, можуть з’явитися два трони

Як повідомляв “ІнфоМІСТ”, минулого року на “Громадський бюджет” подали проект шибениці. З такою ідеєю виступив тодішній член виконавчого комітету, активіст Дмитро Кухарчук. Утім координаційна рада “Громадського бюджету” проект відхилила.

5 коментарів

Залишити відповідь