Терориста, що захоплював вишку в Артемівську, третій рік не можуть посадити до в’язниці

26.10.2017, 14:55

У жовтні 2016 року Придніпровський райсуд Черкас визнав винним уродженця Росії Сергія Варющенка у терористичній діяльності на боці так званої ДНР. Чоловіку присудили 9 років в’язниці, з яких він фактично мав відсидіти близько 5, завдяки «закону Савченко». Проте, як виявилося, це не стало крапкою в цій історії.

Апеляційний суд Кіровоградської області вирок скасував, а справа по другому колу повернулася в черкаський суд.

Фото зі сторінки Варющенка в “Однокласниках”

Слідство встановило, що 36-річний Сергій Варющенко, що є уродженцем Пермської області, у травні-серпні 2014 року брав участь у діяльності так званої ДНР.

У травні 2014 року він організував незаконне припинення на території  Артемівська і Артемівського району Донецької області трансляції низки телеканалів українського телебачення та заміну мовлення українських телеканалів на російські.

Ввечері 8 травня 2014 року сприяв припиненню трансляції каналів українського телебачення «УТ-1», «5 канал», «Інтер» та «1+1». Натомість канали були замінені російськими. Після цього Варющенко організував збройну охорону артемівської вишки.

Крім того, в червні-липні Варющенко збирав та передавав інформацію про дислокацію і пересування важкої військової техніки і особового складу ЗСУ.

При цьому в судовій ухвалі зазначається, що влітку, тобто вже після свого вступу в лави терористів, Варющенко перебував на Черкащині в Корсунь-Шевченкіському районі. Йдеться про село Набутів, де він тривалий час проживав і займався підприємницькою діяльністю як директор ТОВ «Колорит».

Варющенка затримали в серпні 2014 року і помістили під варту в Черкаське СІЗО.

Перебування в СІЗО не заважає Варющенку насолоджуватися соцмережами

Чоловікові інкримінують участь в терористичній організації і сприяння діяльності терористичної організації, носіння і зберігання без передбаченого законом дозволу вогнепальної зброї та незаконну переробку вогнепальної зброї.

У суді Варющенко своєї вини не визнав.

При цьому заявив, що на Сході свої дії координував із працівниками МВС та СБУ. Також пояснив, що лише імітував свою прихильність до терористів.

«Оригінальні» пояснення Варющенка суд не вразили. У жовтні 2016 року Придніпровський райсуд Черкас своїм вироком визнав його винним у скоєнні злочинів та присудив позбавлення волі на 9 років.

При цьому, згідно із «законом Савченко», який в той момент діяв, Варющенку по суті було «списано» майже 4 роки ув’язнення.

Проте в червні 2017 року Апеляційний Кіровоградської області скасував вирок черкаського суду. Новий судовий розгляд було призначено до Придніпровського райсуду, а Варющенку продовжили термін тримання під вартою. Рішення набрало законної сили 27 червня.

Придніпровський райсуд розпочав розгляд справи по другому колу у серпні цього року. Останнє засідання в реєстрі судових рішень датоване 11 серпня.

На час розгляду справи Варющенко продовжує перебувати в Черкаському слідчому ізоляторі.

Апеляційний суд області відхилив клопотання про зміну запобіжного заходу і продовжив термін перебування під вартою до 17 листопада.

0 коментарів

Залишити відповідь