Техніка та краса: у Черкасах визначали найспритнішу водійку (фоторепортаж)

09.03.2018, 9:18

За кермом автомобіля, а не з келихом у руках. Так вирішили відсвяткувати Міжнародний жіночий день 19 черкащанок, які стали учасницями змагань “Жіночі старти”. 

Змагання відбулися на вулиці Хрещатик. Серед завдань – заїзд у гараж, паралельне паркування і цьогорічна новинка – біатлон. Ціль: виконати завдання швидко, не збивши жодної фішки.

– Коли дивишся збоку на фігуру, здається, що вона – легка. Але за кермом розумієш, що це не так. Окрім того, складнощів додає те, що дорога слизька. Тому проїхала базу, – каже переможниця цьогорічних “Жіночих стартів” Марина Крило.

Марина має 10-річний водійський стаж, з яких 5 – учасниця різних гонок. Окрім цьогорічних змагань, дівчина перемогла й у “стартах” 2016 року.

– Для мене ці змагання – не так заради перемоги, як для досвіду. Круто, що в Черкасах є такі заходи! На жаль, водійок часто несправедливо недооцінюють за кермом. Насправді дівчата водять майтерно і набагато акуратніше, ніж чоловіки. Вони набагато толерантніші, пропустять і підвезуть, – говорить із посмішкою учасниця змагань.

Черкащанка Тетяна Пономар на своєму “Містубісі Паджеро Спорт” щойно з’їхала з траси. Попри солідний 10-річний водійський досвід, участь у змаганнях бере вперше.

Кожна з учасниць мала можливість двічі проїхати трасою. І якщо першого разу Тетяна збила дві фішки, то з другої спроби – жодної. Дещо ускладнюють проїзд габарити автомобіля, ділиться дівчина.

Викликало труднощі через габарити автівки паралельне паркування

Для Альони Пальчик заїзд – фактично перша спроба їзди на новому автомобілі. Новенька червона “Ауді” – подарунок чоловіка на 8 Березня.

Фото – Олександра Рибалки

– Це буде тест-драйв, – каже Альона. – Думаю, будь-яка дівчина зраділа б такому подарунку. Ми збирались купили авто, але те, що це станеться саме на 8 березня було несподіванкою.

Окремо Альона на прохання журналістів коментує стереотип про те, що жінки погано кермують.

– Звісно, є дівчата, які тільки отримали права, мають певний страх керування. Але більшість можуть дати фору чоловікам і водять не гірше інших.

Антоніна Галаган на змагання приїхала “з групою підтримки”.

– Машина задньоприводна, є налипання снігу, тому обов’язково треба когось садити назад. Вони мены дуже допомагають, – розповідає дівчина, сидячи в “Мерседес Віто”. Опісля пояснює, чому взагалі вирішили приїхати на “Жіночі старти”. – Я люблю неординарно свята проводити. Не просто їсти і пити, а отримати заряд незвичайних емоцій, адреналін, – говорить Тоня.

Поцілити було складно через хвилювання

Організатори говорять: і надалі тішитимуть черкащан цікавими заходами.

– Автомобільний спорт не має гендерного поділу , тож у нас в усіх змаганнях рівноправно беруть участь і чоловіки, й жінки. Але “Жіночі старти” – це унікальний дівчачий святковий заїзд. Завдання – не спортивний результат, а отримати гарний настрій, заряд емоцій на весь наступний рік. Думаю, всім учасницям має бути і цікаво, й корисно, – говорить керівник автомобільного клубу “Черкаси” Андрій Яроменко.

1 коментарів

Залишити відповідь