“Суворість закону чи політичний цирк”: черкаські політики про резонанс навколо Саакашвілі (опитування)

06.12.2017, 16:01
RADIOSVOBODA.ORG

Вранці 5 грудня працівники Служби безпеки України провели обшук у квартирі Саакашвілі в центрі Києва. Затриманого лідера партії “Рух нових сил” та екс-президента Грузії намагались вивезти.

Активісти заблокували машину СБУ з Саакашвілі, а згодом і витягли лідера РНС із авто, розбивши вікна.

Згодом генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Міхеіл Саакашвілі нібито домовлявся з поплічником Віктора Януковича Сергієм Курченком про співпрацю і фінансування акції протесту. Генпрокурор навіть продемонстрував записи розмов.

Сьогодні з 9-ї ранку середи Саакашвілі чекають на допит, але він іти на нього не збирається.

Напередодні ввечері Генпрокуратура передала голові Національної поліції постанову про оголошення Саакашвілі у розшук, хоча він тоді перебував під Верховною Радою.

“ІнфоМІСТ” звернувся до черкаських політиків і громадських активістів, аби з’ясувати їхню позицію щодо подій у столиці.

Першу частину опитування читайте ТУТ.

Голова фракції БПП “Солідарність” у Черкаській обласній раді Костянтин Омаргалієв:

– Я би хотів, щоб у цій ситуації всі зберігали холодний розум і відповідали за свої дії. Маємо позицію правоохоронних органів, чітко озвучену Генеральним прокурором України Юрієм Луценком, із оприлюдненою доказовою базою. Водночас із іншого боку, тобто від Саакашвілі і його прибічників, на цю хвилину лунають лише звичні лозунги та нічим не підтверджені, вже теж звичні, звинувачення до української влади. Закон – один для всіх. І вважаю, що неприпустимо поводитися так, як нині цей політик. Свою незгоду зі слідством треба висловлювати в межах правового поля.

Позафракційний народний депутат Олег Петренко:

– Потрапив у чорний список генерального прокурора «визволителів» Саакашвілі, по яких уже відкриті кримінальні провадження. Окей. Я приймаю цей виклик системи і ні про що не шкодую! Що буде зі справою Саакашвілі – покаже час. Мені, по великому рахунку, начхати на нього як на політика. Якщо брав гроші Курченка – треба відповідати. І політично, і кримінально. Але щоразу, коли на моїх очах буде проходити протистояння народу і спецназу, я завжди буду вписуватись за людей, не вагаючись жодної хвилини, а вже потім думатиму й аналізуватиму. І начхати на можливі репутаційні втрати та кримінальне переслідування. Генеральний прокурор дав 24 години на те, щоб згорнули табір під Верховною Радою. Пишу явку з повинною: якщо буду бачити застосування сили проти простих людей, знову буду разом із ними. Не знаю, хто за гроші, а хто – ідейний. Однак сьогодні на вулиці Трьохсвятительській були мої знайомі, яких пам’ятаю і по Майдану, і по війні. І не можу собі уявити, що з байдужістю спостерігав би за їхнім протистоянням із силовиками.

Помічник депутата облради  від ВО “Черкащани” Володимира Павличука Сергій Любивий:

– Ми будуємо правову демократичну державу. Тому важливо дотримуватися законів України. Ці інциденти, починаючи із прориву кордону, бігання по дахах, це елементи шоу, а не правової держави. Не має бути до одних такий підхід, до решти – інакший. Якби простий громадянин, як я, перетнув незаконно кордон, то ніс би відповідальність по повній. Майдан відбувся для того, щоб закон України був один для всіх. Щодо звинувачень прокуратури: у Саакашвілі є сильні адвокати, будь ласка, відстоюйте права у суді. Якщо дозволяти порушувати законодавство – почнеться анархія. Важливо: це стосується обох сторін: як влади, так і опонентів.

Голова фракції “УКРОП” у Черкаській обласній раді Андрій Сегеда:

– Раніше Саакашвілі розповідав, що держава повинна працювати жорстко. Зараз же говорить зовсім інше. Закони – це стовпи, на яких стоїть сам інститут держави. Завтра хтось інший, вчинивши злочин, почне кричати, що це політичні переслідування, від яких відбиватимуть фізично. Якщо повернутися в часи Януковича, коли садили чинного Генпрокурора Луценка, Тимошенко, тобто значні політичні фігури, вони все одно доводили правоту у судах, використовували суд як платформу для свого захисту. З приводу оприлюднених записів та фактів щодо імовірного фінансування ззовні: ці екшени і сенсації в нинішніх умовах можуть бути легко організовані. Такі докази не можна назвати прямими.

Очільник обласного осередку УНА-УНСО Леонід Зелененко:

– Я розумію, що Саакашвілі з прицілом на майбутні президентські вибори набиває собі бали. Але ми можемо обрати президента і серед наших лідерів. Нехай їде у Грузію і там працює. А тут я не знаю, що йому робити. А ще й те, що, як стало відомо учора, він має якісь справи із Курченком, це взагалі неприйнятно для нас. Закон має бути одним для всіх. Не забуваймо, що він кордон незаконно перетнув. Виходить так, що ми на Сході захищаємо країну, а на Заході можна кордон відкривати, хай хто хоче, той і ходить. Це якось так виходить. Я особисто проти, і хлопці, які зі мною, теж.

Голова громадської ради при Черкаській ОДА Євгеній Глєбов:

– Головне для всіх: діяти в межах закону. Це основна умова, за якої наша нація може бути вільною та незалежною.

Зараз Саакашвілі на краю політичної кар’єри. Якщо він зможе максимально охопити лави своїх прихильників, то, можливо, до нього приєднається радикальний та національний рух України. Так він отримає значні політичні дивіденди. Але ж це може відбутися лише за підтримки заходу чи інших потужних партнерів, без яких він не дійде до своєї мрії – здобути владу та керувати усіма процесами. Тож або він стане політичним трупом, або, якщо він зможе владнати ситуацію, об’єднати громаду, це послужить можливістю стати стабільним політиком.

Голова фракції ВО “Свобода” в Черкаській обласній раді Юрій Ботнар:

– Вважаємо, що вчорашні події в Києві є політичним цирком, який викликаний дріб’язковими фобіями владної верхівки. Нагадаю, що влада жодним чином не зачепила одіозних українофобів Ахметова, Новинського, Медведчука, Льовочкіна, Курченка, Добкіна, Кернеса, Бойка, Шуфрича, Труханова та інших представників олігархату. Водночас учора силовики за вказівкою влади знову неадекватно застосували силу проти мирних громадян. Разом з тим українське суспільство має отримати вичерпні пояснення від «Руху нових сил» щодо озвучених звинувачень. Антиолігархічні протести в Україні не мають бути через це дискредитовані.

0 коментарів

Залишити відповідь