“Спробуй різні, обери свою”: унікальний проект стартував у Черкасах

27.06.2018, 12:50

Протягом трьох місяців літа у Черкасах проходить соціальний проект “Протестуй професії” для учнів 9-11 класів. Підлітки знайомляться із представниками різних сфер діяльності, щоб дізнатись більше про особливості їхньої роботи.

– Ідея з’явилась давно, кілька років тому. Час від часу про неї забувала, але вона виникала знову і знову. Це була моя особиста проблема. Після закінчення школи не мала чіткого усвідомлення, чим хотіла б займатись, і, як наслідок, отримала вищу освіту, за якою не пропрацювала ні дня. Тому і виникла ідея надати можливість учням спробувати себе в різних сферах діяльності, можливо, це полегшить їм вибір напряму освіти і професійної діяльності в майбутньому, – розповідає про створення проекту Анна Громадська.

18 червня стартував перший практикум, де учні познайомились із програмістом Максом Тимчієм. Паралельно із цим відбулися практикуми з імідж-стилістом Лесею Гайван та фотографом Олександром Мінаєвим.

Наступним етапом проекту стала зустріч із редакцією інформаційно-аналітичного порталу “ІнфоМІСТ”. Учасники мали змогу запропонувати свої ідеї на розгляд журналістів і поринути в робочу атмосферу видання. Працівники поділились власним досвідом роботи.

– Люди поділяються на два типи: ті, хто менше знає та краще спить, і ті, хто завжди цікавиться подіями нашого міста. Якщо ви належите до першого типу – вам не до нас, – жартома попереджає журналіст видання Сергій Макаренко.

Учасники не злякались і отримали перше редакційне завдання.

– Взагалі я не очікувала, що журналісти відповідають за всі аспекти роботи з матеріалом: від пошуку інформації до публікації статті, – ділиться враженнями учасниця проекту Каріна Пріхно.

Журналісти надихнули учасників на самоосвіту та подальший розвиток, що є дуже важливими і необхідними для досягнення успіху у цій сфері.

Організатор проекту Анна Громадська підсумувала: – Оскільки це перший сезон проекту, особливих очікувань не було. Хоч і багато різних моментів продумано до запуску, але до кінця не могла бути впевнена, як він реалізується у дійсності. А вже спираючись на відгуки учасників, які пройшли перші практикуми, можна сказати, що докладені зусилля були недаремними. Учасники дізнались багато нового та цікавого про різні професії від їхніх представників, із захопленням ділились своїми враженнями, завели нові знайомства. Дехто з них зареєструвався вже на наступні практикуми.

*Матеріал підготували в межах проекту учасники Анастасія Маленко, Марина Орєхова, Аліна Вороніна та Каріна Пріхно 

0 коментарів

Залишити відповідь