Сотня дітей зі Сходу оздоровлюється у Черкасах

19.08.2015, 8:28

DSC06969

Їхнім станом здоров’я та настроєм опікуються у санаторії “Україна”. Ще два тижні тому дехто із них засинав під звуки вибухів. Сьогодні вони усміхюються, знаходять нових друзів і дихають цілющим сосновим повітрям.

DSC06954
директор санаторію “Україна” Олена Рясна (зліва)

Ці діти нічим не відрізняються від інших – так само бешкетують, граються, ділиться спостереженнями директор санаторію “Україна” Олена Рясна. У першій половині дня вони відвідують різноманітні процедури. А у другій – у них звичайне табірне життя: концерти, конкурси, розваги.

– Є діти, які з Волновахи до нас приїхали, з Артемівська, Горловки. Вони досить спокійно себе ведуть, але з ними додаткового займається ще й психолог, – говорить Олена Рясна.

DSC06963

DSC06964

Юні відпочивальники намагаються спілкуватися українською. Хоч до цього їх ніхто не силує. Кажуть: тепер і вдома частіше це робитимуть.

Діана
16-річна Діана приїхала із Сєвєродонецька, що на Луганщині

16-річній Діані Пономаренко пощастило – у її рідному Сєвєродонецьку, що на Луганщині, спокійно. А от трохи далі, як говорить дівчина, “вже бахкає”.

– Мені дуже подобається тутешня атмосфера, – каже Діана. – Усі дуже добрі. Нічого поганого не говорять про те, що ми приїхали зі Сходу.

DSC06951

102 малих жителів Сходу у санаторії “Україна” відпочиватимуть до початку нового навчального року. Потрібні 400 тис. грн на їхнє оздоровлення знайшли в обласному бюджеті. Це вже не вперше Черкащина про них піклується. Область відбудувала на Сході дві школи. Діти звідти приїздять сюди на екскурсії.

– Ці діти та їхні родини опинилися у складній ситуації, – пояснює голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – І наше завдання – їх підтримати. Подивіться, як їм тут весело. Вони відволіклися, знайшли нових друзів. Вони, я не побоюся цих слів, повернуться додому проукраїнськими агітаторами. Цим дітям буде, що розказати про нашу гостинність. Як не крути, але у східних областях менше такого патріотизму. Там через засоби масової інформації нав’язують більше проросійське. Тому ми робимо важливу справу – виховуємо патріотів. Якщо ми закладемо цей фундамент – Україна буде жити!

0 коментарів

Залишити відповідь