Смілянин отримав трикімнатну квартиру за програмою молодіжного кредитування

22.11.2016, 16:57

qo-vpzixmkaЩе один учасник АТО отримав квартиру за програмою пільгового кредитування. Тож тепер смілянин Роман Горулько житиме із дружиною та двома дітьми у трикімнатній квартирі. Сьогодні, 22 листопада, бійцю вручили договір купівлі-продажу житла. 

Нагадаємо, в жовтні цього року учаснику антитерористичної операції, уманчанину Роману Чашуріну вдалося придбати трикімнатну квартиру за програмою молодіжного кредитування. 

Як розповів директор Черкаського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Олександр Паливода, в учасників АТО є чудова можливість вигідно придбати житло. Адже кредит для придбання нерухомості надають в гривнях на 30 років. Якщо у родині є діти – кредит автоматично стає позикою, тобто безвідсотковим.

– Наразі діє 4 основних державних програми і 8 місцевих. За дорученням Черкаської ОДА була розроблена програма щодо адаптації учасників АТО до мирного життя. АТОвці мають змогу отримати кредит на пільгових умовах, гроші перераховуються на рахунок “Ощадбанку” і потім купляється житло. 20% – це безповоротна фінансова допомога, решта коштів надається в кредит на 30 років, що важливо, у гривнях. Позичальник сплачує 3% річних, якщо немає дітей, якщо діти є –  то кредит стає безвідсотковим, тобто позикою.

15205629_1905032463058949_254841064_o

Загалом ця програма передбачає співфанунсування із обласного бюджету та міських (в залежності від місця проживання АТОвця): 90% надає місцевий бюджет і 10% – обласний бюджет.

Згідно програм, протягом року є можливість купувати до 40 квартир. Але, говорить Паливода, це у перспективі, адже цей рік став швидше організаційним.

– У цьому році була в основному організаційна робота, але головне, що ми донесли людям, що це доступно і реально, – додає Олександр Паливода.

Сам же боєць АТО Роман Горулько такій можливості неабияк радіє, ділиться, спочатку не вірив, що гроші дійсно виділять. Зараз чоловік разом із дружиною та двома дітьми вже проживає у власній трикімнатній квартирі.

– Я дійсно не вірив у це. І багато людей, з якими я спілкуюсь, також в не вірили в такі можливості. Але це дієвий механізм. Гроші перерахували за 4 дні, я навіть не розраховував на таку швидкість, – коментує Роман.

Потрапив у АТО Роман у 2014 році, перед цим працював у лінійному відділі на станції ім. Т. Шевченка.

– На початку АТО багато хто із нас виявили бажання піти в АТО і записалися, я на той час працював у міліції, але відправляли не всіх. Стояв на квартирному обліку у місцевій раді, а буквально весною мені подзвонили і розповіли, що є така програма. Потім я знову поїхав до АТО. Там займався фільтруванням поїздів, які виходили із Донецька та Луганська, перебували на території Красного Лиману,  Слов’янську. Зараз лінійний відділ скоротили, тож я записався на контрактну службу і працюю військовим у Смілянській частині, – розповідає ІнфоМОСТу Роман.

Головне, каже чоловік, що кредит надають в гривнях. У ріелторській компанії довго не могли знайти продавця, адже людям складно повірити в те, що держава дійсно надає бійцям кошти. Однак таки вдалося переконати і підписати попередній договір, який, власне, і гарантує виконання всіх обіцянок.

Завдяки тому, що в АТОвця двоє дітей – із кредиту вирахували ще 10%. Тож йому залишається сплатити 70%, а це лише близько тисячі гривень на місяць.

0 коментарів

Залишити відповідь