Скільки у спеку людина має працювати і відпочивати

Починаючи з 1 серпня, Україна опиниться в зоні дії надмірної спекотної погоди без опадів. Денні показники температурного режиму будуть сягати позначки у +30+35 градусів. За попередніми даними, подібна погода буде визначати метеорологічний прогноз на увесь найближчий тиждень.

Аналогічна погод, сонячно, сухо та спекотно, очікується і на території Черкаської області. У подальшому, кожного дня спека буде лише посилюватися. Прохолоду годі очікувати навіть вночі, коли температура буде становити +20+26 градусів.

З огляду на такі невтішні перспективи, Управління ДСНС звертається до усіх громадян, будьте уважні та зосереджені. Виснажлива “велика спека” та посуха завдають значної шкоди здоров’ю громадян. За статистикою, від переохолодження гине набагато менше людей, аніж від перегріву, сонячних та теплових ударів. Тож подбайте про власне здоров’я, особливо це стосується людей із проблемами серцево-судинної системи, хворих на хронічні хвороби дихальних шляхів.

Обмежте власне перебування на сонці, захищайте голову від прямих сонячних променів, пийте воду але невеликими порціями. Варто розвісити по кімнатах мокрі простирадла та поставити ємності із водою. В одязі віддавайте перевагу лише натуральним тканинам, як наприклад – батист, льон, шовк і бавовна.
Особливі поради людям “гарячих” професій, тим, кому доводиться постійно перебувати на вулиці за умов такого сонячного пекла.

Аби захистити таких людей, наші, фахівці підрахували, скільки за тією чи іншою температурою людина має працювати і відпочивати. Наприклад, за температури +28, – 36 хвилин роботи і 24 відпочинку. При температурі + 35 та вище працювати варто не більше 30 хвилин, і робити півгодинні перерви. Саме за цей час організм відновлюється та приходить в норму. Причому важливо дотримуватися саме такого режиму. Не можна без перерви чотири години працювати, а потім три години відпочивати.

Варто бути уважними під час користування електричними приладами, кондиціонерами, вентиляторами, іншими багато енергоспоживаючими приладами. Адже в цей період збільшується навантаження на електричну мережу, електричні розетки, запобіжники, що врешті може призвести до пожеж від короткого замикання.

Останнім часом в Україні збільшилась кількість харчових отруєнь, тому варто уважно ставитися до умов зберігання продуктів, особливо тих, що мають обмежений термін придатності.

Ще один напрямок, що суттєво непокоїть рятувальників, це відпочинок громадян біля води. Як показує досвід, розпечені спекою голови найменше в цей час переймаються безпекою. Проте замислитися є над чим. Обирайте для відпочинку лише добре відомі місця, краще якщо це буде пляж із наявністю рятувального поста. Не випускайте з поля зору дітей, та не вживайте біля води алкоголь.

Костянтин Проценко, речник УДСН в Черкаській області

Джерело: Фейсбук

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь