Скільки отримуватиме приватний виконавець?

14.09.2017, 14:38

Є два види оплати праці приватного виконавця – фіксована сума та відсоток від стягнутої суми.

Про це в інтерв’ю виданню “ІнфоМІСТ” повідомила перший приватний виконавець на Черкащині Тетяна Чупис.

– Перший діє під час роботи із виконавчим провадженням, яке не пов’язане із майновими стягненнями. Коли ж йдеться про фінансовий борг, то стягувач, по аналогії до виконавчого збору, має сплатити 10 % пропорційно від стягнутої суми. Тобто якщо я стягнула 100 гривень, то з них 10– це моя зарплата, – говорить Чупис.

Однак із зароблених приватний виконавець сплатить 41,5 % податку.

– Тому це на перший погляд здається, що приватні виконавці матимуть захмарні суми, а по факту після оподаткування, сплати оренди та інших організаційних витрат лишається невеликий відсоток. І це логічно. Законодавець у такий спосіб не дає можливості приватному виконавцю наживатися на цьому і стати відразу супербагатим, – додає начальник ДВС у Черкаській області Ярослав Фатенко.

Також приватні виконавці маєють певні обмеження. Наприклад, не мають права вчиняти дії за одним виконавчим документом, якщо борг становить понад 6 мільйонів.

– Це така собі страховка. Перші три роки обмеження по сумі. Щоб виконавець не стягнув ці кошти і не полетів у теплі краї (посміхається). Бо цей інститут в Україні лише зароджується і невідомо, які люди прийдуть до професії, – пояснює виконавець.

ДЕТАЛЬНІШЕ: “Це мій заробіток і моя мотивація”, – перший приватний виконавець у Черкаській області (інтерв’ю)

0 коментарів

Залишити відповідь