Сіє урожай один, а збирає – інший, – як на Черкащині протидіють рейдерським захопленням (відео)

02.09.2017, 16:06

Непоодинокі факти спроб рейдерського захоплення сільськогосподарських угідь та врожаю цьогоріч почастішали – стверджують в Черкаській ОДА. Тому в області запрацював „антирейдерський оперативний штаб”. До його складу залучили правоохоронні органи, місцеве самоврядування, громадськість та аграріїв.

Про це розповідають у сюжеті “Рось”.

Анастасія Поліщук – приватний піприємець: у її власності аграрне товариство, яке вирощує та реалізовує пшеницю, кукурудзу, ріпак та соняшник. Культури сіють на орендованих земельних ділянках, уклавши відповідний договір зі Смілянською районною адміністрацією, оскільки вона є їх розпорядником. Тільки-но засіяли поля цієї весни, несподівано для орендарів з’явився власник землі.

Директора товариства шокувало свавілля нового власника. Адже він, попередньо не узгодивши жодних дій з орендарем, взявся переорювати шматки засіяного поля.

Новий власник землі стверджує—паї дісталися йому у спадщину. Відповідно товариство, змушене розірвати договір оренди. Дирекція товариства, не повіривши у законність такого правонаступництва, звернулася до суду. Суд першої інстанції позов не задовольнив, наразі справу передано до Апеляційного суду.

В Черкаській ОДА стверджують – цей випадок нагадує добре відпрацьовану схему рейдерського захоплення землі та врожаю на Черкащині. Аби оперативно вирішувати подібні проблеми, Кабміном прийняте Рішення про створення по всій Україні оперативних штабів, які захищали б інтереси аграріїв. В Черкасах цей штаб уже діє.

Крім того, аби попередити виникнення подібних проблем у сфері сільськогосподарського виробництва, чи вирішити їх на початкових стадіях для підприємців створені мобільні точки доступу до системи безоплатної допомоги.

0 коментарів

Залишити відповідь