Що не так із “кораблем” для скверу Б. Хмельницького?

Щодо ігрового комплексу “Корабель”, який планують розмістити у сквері ім. Б. Хмельницького. Що з ним не так?

По-перше, не варто думати, що дитячий майданчик є обов’язковим елементом благоустрою КОЖНОГО скверу чи парку. В місті сквери і робляться для того, щоб очі і вуха людини відпочивали від міської суєти, насолоджувалися природою. Яскравий майданчик в такому маленькому просторі, як сквер Б. Хмельницького, однозначно зробить неможливим це призначення скверу.

По-друге, варто взагалі переглянути своє розуміння майданчиків: в усіх прогресивних країнах відмовляються від штучних матріалів та агресивних кольорів. І це не просто так, а тому, що реально вивчають, які простори розвивають дитину і є корисними для неї. Звісно, поставите корабель – діти гратимуться і на ньому, і то багато. Але так само ви можете роздавати дітям чіпси – і вони з вдячністю і масово їх будуть їсти. Ми – дорослі, і маємо визначати що корисно для дітей, і давати їм це. До речі, в Че вже є один приклад: новий майданчик у зоопарку створений в приглушених кольорах і без стандарних рішень, але тим не менш він користується популярністю дітей.

По-третє, варто таки навчитися питати людей, що вони хочуть бачити. В цьому сквері є специфічні цільові групи – мами з немовлятами та пенсіонери. Також там влітку відбуваються “вуличні танці”. То може в цього скверу є своє особливе призначення? Може не варто стандартно підходити до його розвитку? В центрі Черкас немає більше такого тихого місця, де можна побути наодинці з природою. 

Статті від автора

1 коментарів

Залишити відповідь