Щурі – за їжу та пекельна робота: черкаський журналіст випробовує на собі закордонні заробітки

10.04.2018, 17:00

Журналіст родом із Черкас Валентин Чернявський став учасником програми «Заробітчани», що стартує вже сьогодні на «Новому каналі».

Деталями зйомок хард тревел шоу він поділився із кореспондентом сайту «ІнфоМІСТ».

«Заробітчани» – це логічне продовження програми «Абзац», в якій до цього і працював Валентин Чернявський. За його словами, раніше темі закордонних підробітків було присвячено рубрику програми. Нині її вирішили розширити до рівня окремого продукту.

Суть програми – випробувати на собі різні види роботи за кордоном.

У грудні Валентин приміряв на себе робочі «амплуа» в Азії. Цей випуск можна буде побачити на телеекранах ближче до кінця місяця.

– Спочатку це була Малайзія, потім – Сингапур, Філіппіни і Гонконг. Відрядження триває близько місяця, і за цей час ми знімаємо купу різних професій, перевіряємо на собі, як працюється там, десь далеко, а не в Україні, – говорить Чернявський.

За його словами, над пошуком роботи займаються не лише команда проекту, а й самі журналісти.

– Інколи знаходимо роботу через Фейсбук або шукаємо українців, які там , напряму виходимо до якихось роботодавців. Часто попередні домовленості зриваються і вже тут по місцю шукаємо щось цікаве. Інколи це виходить навіть цікавіше, – переповідає Валентин Чернявський.

Зокрема, одного разу шукати роботу самотужки Чернявському довелось у Філіппінах.

– Я не володію філіппінською взагалі, а англійську знаю недосконало… Словом, ми з режисером поїхали на автобусну станцію їхати шукати рисові поля. Шукали півдня. Там спека пекельна, 30 градусів, вологість наче в сауні! Я тягав містки із рисом, по коліна в багнюці. Мене попередили, що там повно щурів, змій. Один чоловік спокійним тоном сказав: я тут кобру впіймав, то ти будь обережним. Але здивувало мене найбільше, коли побачив, як працівники, коли їде комбайн, лупашать щурів, які звідти вистрибують, знімають з них шкіру, відривають лапки і кладуть в мішечок, щоб потім з’їсти.


Ще одним випробуванням для Валентина стали зйомки стендапу.

– Я дуже боюсь висоти, а треба було відзняти вхідний стендап про країну. Я вирішив це зробили на зіп лайні (туристична розвага, що являє собою натягнутий на висоті канат-колію, по якому під дією власної ваги рухається людина, закріплена на ньому за допомогою пристрою, що забезпечує вільне ковзання, – ред.). Як наслідок, я спочатку кричав, а потім у мене відняло мову, просто паніка була. Зрештою професійні здібності «прокинулись», і я таки проговорив короткий потрібний текст, – зазначає Валентин.

Зараз він також перебуває у відрядженні. Цього разу маршрут Валентина – Данія, Швеція, Норвегія і Фінляндія. У Швеції, наприклад, працював різноробочим на виробництві цукерок з лакриці.

Шматочок Швеції😎 #заробітчани

Допис, поширений Валентин Чернявский (@valentin_chernyavskiy)

– Із телевізора здається, що все легко, але насправді зйомки складні. Можемо по три години лише спати, щоб дістатися до місця призначення, – зазначає Валентин Чернявський.

Прем’єрний випуск програми на «Новому каналі» стартує вже сьогодні о 19:00.

0 коментарів

Залишити відповідь