Щодня в райвідділі поліції фіксують по 3 випадки катувань

27.06.2018, 15:40

Щороку в Україні фіксують понад 600 тисяч випадків застосування тортур, катувань та жорстокого поводження з боку правоохоронних органів.

Про це учора під час круглого столу, ініційованого ГО “Україна без тортур” та присвяченому Міжнародному дню підтримки жертв катувань, повідомила регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Леся Валяєва.

– Тобто в одному райвідділі вчиняється близько тисячі таких правопорушень щороку, 3 – щодня, – озвучує вона дані Харківської правозахисної групи та Експертного центру прав людини.

Натомість старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Вікторія Гапоненко зауважує, що часто громадяни сприймають законні та коректні дії поліції чомусь неправомірно.

–  Наші громадяни цим дуже часто зловживають, – каже Вікторія. – Натомість якість роботи поліції ми визначаємо не показниками, а рівнем довіри населення. Наприклад за рік кількість звернень громадян у рази збільшилась. Якщо ще чотири роки тому за зміну було 20 викликів, то зараз 60-80 викликів. Це означає, що або раніше такої кількості порушень не траплялось (посміхається), або ж люди просто боялися телефонувати. Зараз за кількістю справ слідчим просто немає часу на катування. Часто вони навіть бояться завести порушника у відділ, бо він починає роздягатися, падати, битися частинами тіла об стіл, двері тощо і кричати, що його катують. Такі випадки фіксували, це видно на відеозаписах.

Як зазначила регіональний представник ГО “Україна без тортур” в Черкаській області Людмила Проценко, катування та жорстоке поводження характерні не лише для правоохоронних структур. Такі факти фіксують і лікувальних закладах, школах, інтернатах тощо.

Керівник БФ “Подаруй дитині світ” Світлана Федорова розповідає, як минулоріч стала свідком жахливої ситуації.

– В Уманському районі виявили, що  одна частина паліативного відділення була платною, там за пацієнтами був належний догляд. А в іншій – безкоштовній, двері закривали шпінгалетами, щоб пацієнти не могли вийти з палат. Персонал вважає, що простіше ізолювати таких людей, – розповідає жінка.

Леся Валяєва додає, що найдивнішим було пояснення керівництва таких дій: “Вони дуже люблять відпочивати” та “А їх крадуть”.

Експерти кажуть: якщо ви стали жертвою катувань чи жорстокого поводження, не слід мовчати. У Черкасах допомогти, зорієнтувати може регіональний представник ГО “Україна без тортур” в Черкаській області Людмила Проценко.

0 коментарів

Залишити відповідь