Шануй свого батька і матір свою… 

Запрошую вас продовжити нашу подорож, яку ми розпочали минулого разу. Сьогодні нам надається унікальна можливість побачити наше ставлення до свого роду, до рідних батьків і тим самим, до самого себе.

Насамперед, батьки – найголовніші люди, тому що подарували нам життя. В наших жилах тече їхня кров. І вже за одне це ми повинні цінувати їх і бути вдячними. Це найбільше з того, що вони могли нам дати.

Деякі з вас можуть не погодитись, заявивши: «Як можна дякувати, якщо нема за що дякувати? Наприклад, батько став п’яницею, або матір, отруює життя своїм нестерпним характером всьому дому. Як можна бути вдячним батькам, якщо вони один з одним лаються або навіть і б’ються». Тому, багато хто не відчуває у душі подяки до батьків, навіть не намагається їх зрозуміти, що можливо, у них було непросте життя або теж не складались стосунки з батьками.

11787480_422020494662803_1038539970_n

На жаль, не сприймаючи одного з батьків або засуджуючи, ми не сприймаємо частину себе і цілий рід одного з батьків. Та без зв’язку з родом людина стає безпорадна. Рід завжди стояв і стоятиме біля витоків людського життя і щастя, надаватиме сили, відваги і енергії.

Якщо дитина відмовляється в душі від батька, тим самим несвідомо і від чоловічого в собі, тобто від таких якостей, як гідність, цілеспрямованість, успіх, відповідальність та дорослість. Якщо ж немає зв’язку в душі з матір’ю – виникають проблеми у сімейних і міжособистісних взаєминах. Невирішені конфлікти з батьками, які, як ми думаємо, залишилися в дитинстві, насправді впливають на наше життя, що може призвести до нещасть і зламаної долі.

Яскравим прикладом такого відношення до свого батька можу назвати себе. Це було давно. Тоді я ще не усвідомлювала, чим доведеться платити за осудження деяких його вчинків. Шлях прийняття схожості мене з батьком тривав не один рік. Зате сьогодні я з певністю можу заявити, що багато з того, що є найкращого в мені – від мого улюбленого батька.

З приводу цього дуже влучно сказав Берт Хеллингер:

«Все, що ми не приймаємо – володіє нами! Все, що ми любимо – залишає нас вільними!»

Будучи маленькими дітьми, ми однаково любимо своїх батьків, однаково відданні і батьку, і матері, незалежно від того, яку поведінку демонструємо.

Отже, діти, які з вдячністю ставляться до свої батьків, життя своє проводять у добробуті і благоденстві. Подяка – це ключ до перемоги, успіху і щастя. Невдячні діти, навпаки, життя проводять у нещастях. Невдячність вбиває і себе, і оточуючих, вона породжує невдоволення, неуспіх і навіть хвороби.

Пораджу спробувати прийняти себе, свій рід – і Ви побачите шлях у щасливе життя, на якому розкриються ваші найкращі здібності.

А тепер від слів до діла. Зупиніться! Прислухайтесь до себе! Що ви можете зроби для прийняття батьків прямо зараз. Може у когось виникне бажання помиритися з батьком або з матір’ю, а в когось спробувати поліпшити відносини чи висловити подяку за власне життя, або ж проявити найприродніше почуття – любов. Що робити далі – вирішувати вам. На що ви готові піти заради свого щасливого майбутнього?

В мене, наприклад, виникло бажання присвятити моїм батькам цей блог, вірніше буде сказати, їхній світлій пам’яті. В такий спосіб хочу висловити подяку за те, що подарували життя мені і моєму братові Миколі. Так от, особисто від себе хочу сказати: «Любіть батьків поки вони ще живі, любіть їх просто за те, що вони є»!

Ось і підійшла до кінця наша незвичайна подорож. Якщо і у вас виникло бажання пізнати себе і світ, приєднуйтесь до нашої дружньої компанії мандрівників.

До наступної спільної подорожі. З любов’ю, Тетяна Вербицька!

Статті від автора

8 коментарів

Залишити відповідь