Руйнують стіни, б’ють вікна та “селфляться”. Як підлітки розважають на небезпечному довгобуді в центрі Черкас (фото)

Гуркіт та лайка у День знань на довгобуді, що поряд із прокуратурою (перехрестя бульвару Шевченка та Богдана Хмельницького), змусили черкащан звернутися у поліцію. Виявилося, так відпочивали, напевно після святкової лінійки, місцеві школярі.

До першого вересня усе було спокійно. На верхніх поверхах недобудови загорали дівчата, на зведених стінах малювали графіті, робили селфі…

У День знань тут влаштували цілий погром, розповідають очевидці.

– Це хуліганство відбувалося десь о 16-тій годині  1 вересня. Там було близько трьох десятків осіб: і молодші школярі, і підлітки. Вони кидали скляні пляшки, голосно матюкалися, трощили цегляні стіни, – розповідає черкащанин Андрій, який живе неподалік.dsc08035

dsc08019

dsc08017

dsc08008

Того дня навіть довелося викликати поліцію. Разом із патрульними чоловік пішов на територію довгобуду. Доросліші “бешкетники” встигли втекти, а до рук патрульних потрапило двоє хлопчаків років 12-13.

dsc08023

Вони розповіли, що нічого не руйнували, а лише прийшли подивитися. Хуліганство ж – це справа рук старших. Зрештою, малих відпустили. Усе б нічого, але наступного дня діти повернулися, щоправда трішки пізніше.

dsc08030

– Притягнути неповнолітніх до відповідальності не можна, за них відповідають батьки. Тому з такою категорією дітей вдаються до превентивних заходів: пояснюють, якими можуть бути наслідки їхніх дій, чому через них можуть притягнути до адміністративної відповідальності батьків та скільки доведеться сплатити штрафу, – коментує виданню “ІнфоМІСТ” речниця управління патрульної поліції у м. Черкаси Зоя Вовк.

За її словами, дітей до управління поліції патрульні не мають права забирати. Усі дії проводять на місці скоєння правопорушення: викликають батьків, проводять роз’яснювальну роботу. Далі вдома з дітьми уже працюють батьки.

dsc08014
У будівлі немає стін, тож є ризик звалитися з “енного” поверху на бетонну підлогу чи сходи
dsc08076
А ще на довгобуді є ось такі цегляні шахти
dsc08075
А це їхнє дно

Журналіст видання “ІнфоМІСТ” вирішив пройти стежками малих “хуліганів”. Нічого не трощили, лише фотографували наслідки присутності на довгобуді підлітків та, як виявилося, не лише них.

dsc08073
У підвальних приміщеннях лишили свої сліди безхатьки
dsc08070
Тут можна знайти пігулки, цигарки та косметичні засоби
dsc08062
Старий одяг, подушки і взуття “скупчилися” у приміщення, вхід якого розташований ближче до бульвару Шевченка
dsc08005
А ще тут купа мотлоху та сміття

Будівництво цієї споруди розпочалося на початку 90-тих років минулого століття. Тоді там планували звести ще один корпус проектного інституту. Але після розвалу Радянського Союзу будівництво припинилося.

– Цей довгобуд був у власності Фонду держмайна. Нині, настільки мені відомо, там частка належить фонду та частка іншому підприємству. Саме власники мають утримувати цю територію в належному стані. До речі, тут існує ще й інша проблема – на території багато самосаду (амброзії тощо). Це їхній обов’язок забезпечувати порядок та охорону своєї власності, – розповів у коментарі виданню “ІнфоМІСТ” директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін.

Він також повідомив, що влада відреагує на цей випадок, направить інспекцію на територію для з’ясування ситуації. Після цього також пообіцяли провести роботу із власниками, щоб вони привели огорожу в належний стан.

dsc08053
Такий “смітник” поряд зі стежкою на вихід із території довгобуду в місто

 

dsc08060
Отак і потрапляють на небезпечний об’єкт діти

 

dsc08080
Тут не те, що дитина, а й дорослий без проблем пролізе

“ІнфоМІСТ” потелефонував у Фонд держмайна. Там нам розповіли, що власником довгобуду є підприємство (назву якого нам так і не повідомили), а частка фонду у цьому довгобуді становить менше 40 %.

0 коментарів

Залишити відповідь