Розшукуваний за викрадення “Мерседесу” генерал із черкаської Сатанівки сам з’явився до слідчого в Росії

15.11.2016, 16:25

До СІЗО в російській Якутії потрапив генерал із Сатанівки – села Монастирищенського району Черкащини…

Історія Якова Стахова нагадує насичений детектив. Перший запис у його трудовій книжці – бетонник на будівництві Канівської ГЕС, далі – служба в армії і вже суцільна Росія.

Військові погони змінив на міліцейські, пройшов усіма сходинками служби і зрештою став міністром МВС Республіки Саха у складі Російської Федерації.
Декілька разів був подовгу у «службових відрядженнях» у Чечні – у розпал боїв на Кавказі. Загадкою для всіх залишилася історія з пораненням генерала начебто «шальною» кулею від випадкового мисливця – просто серед засніжених просторів Якутії…

2011 року, підозрюваний у присвоєнні службового «Мерседеса», він залишає посаду. У лютому 2012 року його викликали на допит, після якого генерал поскаржився на біль у серці і ліг до лікарні. Через декілька днів його знову викликали до слідчого для пред’явлення звинувачень – і генерал… щез більш аніж на чотири роки. Але провів їх не за гратами, а на волі.
Де саме – нині намагається з’ясувати слідство. Все, що знають – те, що з лікарні просто до трапу літака в аеропорту його підвіз позашляховик поліції. Не купуючи квиток і не пройшовши митний огляд, Стахов нібито вилетів тоді до Москви.

15027518_1226301257431392_418702300117202288_n

Де знаходився в наступні роки, встановити достеменно не могли – у варіантах здогадок фігурували декілька міст Росії, Чехія та Україна. Але не допомогло оголошення ні у федеральний, ні у міжнародний розшук. Ходили навіть чутки, що генерала вже немає серед живих…

Зрештою, у вересні 2016 року в Інтернет потрапило фото, зроблене з прихованої камери супермаркета у столиці Якутії. На форумах почали жваво обговорювати новину, стверджуючи, що вже не раз бачили генерала на вулицях і в закладах міста. Зрештою, через майже два місяці з’явилося офіційне повідомлення в пресі: Стахов вже затриманий і перебуває у СІЗО. При цьому знову «розтроїлася» версія щодо того, був він затриманий поліцейськими, працівниками ФСБ чи сам прийшов у супроводі адвоката. Ще в одній версії розповідається навіть про те, що генерал, який перебував у розшуку всіх силових служб Росії, безперешкодно доїхав з Москви до Якутії… автостопом.

15095456_1226301110764740_5223239809109328423_n

Днями його випустили з СІЗО на підписку про невиїзд, а це означає, що офіційною буде таки версія про те, що Стахов здався добровільно.
Цікаво, що якось так «співпало», що просто-таки негайно після цих подій начальник ФСБ Якутії був переведений керівником ФСБ Карелії…

Що ж за загадковий «Мерседес», начебто привласнений генералом? Історія цього зробленого у Німеччині автомобіля в Росії розпочалася рівно два десятиліття тому, 1996 року. Тоді чудову модель флагманського S-класу за чималі гроші (втім, конкретна сума ніколи не афішувалася) придбали спеціально для візиту в Якутію Патріарха Московського і всія Русі Алексія Другого. Принагідно слід відзначити: “Мерседеси” цього класу (з покращеною аеродинамікою корпусу, унікальним подвійним склом і підтриманням клімат-контролю в салоні навіть після вимкнення двигуна) любили Папа Римський і султан Брунею, в Росії ж першим власником подібного став депутат Держдуми Жириновський.

“Мерседес” для візиту Патріарха був придбаний найбільшою алмазодобувною компанією Росії – “Алроса” (спеціалізується на видобуванні алмазів і виробництві діамантів).
“Мерседес” отримав держномер 0 444 ВХ і повозив Патріарха зовсім недовго – поки той відвідував якутські Мирний, Айхалу і Удачний – по дорозі на Аляску. Після від’їзду Алексія автівка певний час стояла в гаражі, а потім “Алроса” подарувала її Міністерству внутрішніх справ Якутії. Коли указом президента Путіна новим міністром МВС Якутії був призначений Яків Стахов (2006 рік), “Мерседесу” було вже 10 років, проте ця модель не втрачала популярності – друге дихання моді на подібних “меринів” дали кримінальні серіали “Бригада” і “Бандитський Петербург”…

Джерело: “Фейсбук”

Андрій Кравець, журналіст

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь