Проблему з фінансуванням гемодіалізу на Черкащині закриють?

21.07.2015, 18:29
IMG_5991
Фото з мережі

В Черкаській ОДА знайшли спрощений тендерний механізм для закупівлі витратних матеріалів для гемодіалізу. Якщо раніше торги займали до півроку, то тепер триватимуть місяць. Новий рівень фінансових стосунків між чиновниками та лікарями презентували губернатор та заступник директора “Фрезеніусу”.

Насьогодні пацієнтами “Фрезеніусу” є вісім десятків черкащан. Вартість послуги гемодіалізу для них  становить 20,5 млн грн на рік. Від початку року на це спрямували 8 бюджетних мільйонів. Та по факту клініка отримала лише близько 2 мільйонів. Бо в багатьох районах і досі не уклали угоди і не почали тендерні процедури. А враховуючи, що процедура закупівлі триває півроку і проводиться у три етапи, то є велика ймовірність, що нирники можуть не дочекатися фінансування гемодіалізу.

– Скоро буде шість років, як наш центр працює у Черкасах. Ми працюємо по західних стандартах, проте в пострадянських реаліях. І всі супутні проблеми із роками лише посилювалися, – говорить керівник проекту “ТОВ”Фрезеніус Медікал Кер Україна” Дмитро Михайловський. – Ми працювали із велизними фінансовими втратами, проте не припиняли надавати послуги нашим пацієнтам.

– Наше законодавство у цьому плані не досконале. Але спільними зусиллями цю проблему можна частково вирішити, – ділиться напрацюваннями очільник Черкащини Юрій Ткаченко. –  Кошти є, кошти виділені. Проблема в тому, що компанія не може їх використати, бо попередні підходи гальмували процес. Ми знайшли той механізм, який дає можливість протягом місяця провести тендерну процедуру.

Нині обласний департамент охорони здоров’я та профільні служби готують пакет потрібних документів для кожного району. Там буде договір, погоджений юрвідділом ОДА, Держказначейством тощо, а також покрокові інструкції, як задіяти механізм цієї процедури закупівель

– Звісно, цю проблему можна викорінити тільки на рівні держави. Проте цей приклад може кардинально змінити підходи до вирішення багатьох проблем у галузі охорони здоров’я. Як до його втілення підійдуть у районах, я контролюватиму особисто. Бо йдеться про людське життя, – наголосив Юрій Ткаченко.

0 коментарів

Залишити відповідь