Про силу оптимізму

07.12.2017, 21:30

Не раз чула такі слова: “Оптимісти живуть в рожевих окулярах, а я реаліст”, і потім перерахунок чомусь саме негативу, через який позитивний настрій неможливий.

Для мене реалізм та оптимізм дуже схожі якості – це вміння знаходити позитив у ситуаціях.

Серед успішних лідерів або просто щасливих, задоволених життями людей ви не знайдете песимістів.
Адже лідер-песиміст шлях до чого може вказати?

Так складається в людських взаємовідносинах, на відміну від фізики, подібне притягує подібне. Кожен обирає свою реальність.

Оптиміст прагне спілкуватись з людьми, які мають подібне ставлення, як і успішна людина прагне увійти в коло ще більш успішних людей. В той час як песиміст прагне до інакшого, тому і негативне бачення працює як магніт до нього.

Оптиміста вже можна вважати успішною людиною, оскільки наявність цієї властивості вже передбачає психічне здоров’я.

Навіть дуже забезпечена людина може захворіти на тяжку хворобу через постійний песимізм. Психосоматика інколи дуже жорстока, але навчає нас прислухатись до себе.

Рекомендую книгу «Ми це мозок» Дік Свааб, лікар та вчений-нейробіолог, який простими словами розповідає, чому може з’явитись хвороба, як працює наш мозок, і як самостійно ми можемо шкодити собі, тільки через те, що не відстежуємо дії.

Оптимізм зовсім не передбачає бездумного ставлення до майбутнього або втечу від вирішення проблем.
Оптимізм – це впевненість у тому, що керуючись здоровим глуздом, зможете контролювати те, що відбувається. Скласти план дії.

Кожен може стати оптимістом. Якщо працювати над собою, адже страждати безперечно легше.

Важливо вчитись дивитись в майбутнє, тверезо оцінюючи ситуацію. Аналізувати, складати план дій, і до чого він може привести. І тоді ухвалювати рішення. Пам’ятаємо, що ми завжди маємо вихід з ситуації як мінімум 3:
-змінити ситуацію;
-змінити ставлення до ситуації, якщо її змінити неможливо;
-вийти з ситуації.

Валерія Любаха, блогер

Джерело: Фейсбук

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь