Про що цими днями колись писали черкаські газети?

30.09.2016, 18:30

…55 років тому
«У Черкасах систематично ведеться вікно сатири. Часто туди потрапляють і п’яниці. Звичайно, такий захід має позитивні результати і велике виховне значення. Але, як не дивно, майже поруч з вікном сатири , по вулиці Карла Маркса, розташований ларьок їдальні №8 по продажу пива. Інколи, проходячи мимо, можна бачити таку непривабливу картину. Біля ларка – черга чоловіків. Одні п’ють з бокалів, які, до речі, дуже погано миються, інші – прямо з пляшок. Чути лайку. Дехто пробує затягнути п’яним голосом пісню. А під ногами – недоїдки тараньки, недокурки, папір. Пивом треба торгувати культурно. Порушників санітарного стану вулиць, хуліганів, слід притягати до відповідальності».
(4 жовтня, 1961 рік)

…45 років тому
«По вулиці Свердлова, поруч з черкаським музичним училищем, підготовлена велика площадка. Сотні кубометрів грунту вийняв звідси екскаватор, готуючи котлован під новобудову. Тут виросте корпус обласної бібліотеки ім.. Володимира Маяковського. Її працівники одержать чудові умови для роботи. Майбутнє книгосховище розраховане на 500 тисяч томів, бібліотека матиме кілька читальних і лекційний зали. У новому будинку буде створено відділ літератури іноземними мовами і нотно-музичний, розшириться патентний відділ».
(30 вересня, 1971 рік)
«Торік в обласний центр прийшло трипрограмне радіомовлення. Нині в місті вже введені потужності на 15 тисяч динаміків, які можуть транслювати три програми. Черкаські радисти ведуть підготовчі роботи до розширення зони трансляції багатопрограмного мовлення. До кінця року передбачено ввести в дію потужності ще на 10 тисяч радіоточок. Насамперед намічено радіофікувати новий мікрорайон, який виростає поблизу консервного комбінату».
(30 вересня, 1971 рік)

…35 років тому
«Жителі Лисянського району одержали до свого столу продукцію з нового підприємства – Лисянського хлібозаводу споживчої кооперації. Тут стала до ладу перша потокова лінія. Незабаром асортимент продукції розшириться. На підприємстві діятиме кондитерський цех. Новий завод – це сучасне високомеханізоване виробництво. На ньому створено добрі виробничі і побутові умови для колективу.
А в Чорнобаї частину урожаю овочів і фруктів колгоспу імені Шевченка переробляють на власному консервному заводі. Його продукція – консервовані огірки і помідори, томатний сік і паста, грушевий і яблучний компоти, фруктові соки. Завод працює у дві зміни. З початку сезону тут вже випущено близько мільйона банок консервів. А всього їх буде вироблено 2,5 мільйона. Вся продукція вищої якості.
(29 вересня, 1981 рік)

…25 років тому
«Пристрасті навколо державної і національної символіки на Україні і в окремих її регіонах не вщухають. Багатьом взагалі незрозуміло, що означає поняття «національна символіка». Державна – це ясно. Це герб, гімн, прапор, затверджені Конституцією.
Однак громадська думка все настійніше схиляється до того, щоб у республіці були свої національні символи. Як ми знаємо, не так давно синьо-жовті прапори замайоріли на приміщеннях Верховної Ради України, в багатьох обласних і районних центрах. Враховуючи побажання широких верств населення Черкащини, облвиконком на вчорашньому засіданні прийняв рішення про підняття на будинку обласної Ради народних депутатів поруч з державним національного синьо-жовтого прапора».
(3 жовтня, 1991 рік)

Борис Юхно, журналіст, публіцист

Джерело: Фейсбук

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь