Про олігархів, механізми контролю влади та пенсійну реформу. Як минув візит лідера “Народного контролю” на Черкащину

26.10.2017, 15:34

Учора із громадою Мошен та Черкас провів зустрічі народний депутат, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов. Обговорили слабкі сторони чинного законодавства, ініціативи політсили та сучасні реформи. Зустрічі виявилися жвавими. Діалог із громадою в Черкасах тривав близько двох годин.

На початку зустрічі лідер політсили зазначив, що «Народний контроль» – це насамперед платформа для представників тих молодих сил, які мають бути при владі. Адже нині, за словами політика, в раді лише 50-60 народних обранців, що прагнуть до якісних змін для суспільства та готові працювати. Через це він закликав громадян бути активнішими, слідкувати за роботою у Раді тих людей, яких вони обирали.

Під час зустрічі черкащанка заявила, що чинна Конституція не відповідає інтересам народу та поцікавилася у політика, коли вони нарешті почнуть працювати над цим питанням. Також жінка заявила, що змін потребує і законодавчий орган країни та структура місцевого самоврядування.

– Зміна законодавчого органу влади справді потрібна. У раді забагато депутатів, тим паче вони обиралися по змішаній системі, це повна вакханалія, ви самі бачите, як вони дискредитують орган, що називається ВРУ. Я є автором законопроекту, який зареєстрований у раді, про те, що депутати мають право лише дві каденції бути депутатами. Ви бачите, як вони сидять там 20-25 років, а потім не можуть пояснити свої декларації, – говорить Добродомов.

Він стверджує, що «Народному контролю» вдалося створити досконалі антикорупційні інструменти, але ними, на жаль, ніхто не користується.

– У нас усі, кому не ліньки, борються з корупцією, арештовують. Але потім я бачу, як ці люди абсолютно спокійно розгулюють Верховною Радою, – каже політик.

Головною проблемою, на переконання очільника «Народного контролю», є дуалізм влади.

– У нас є президент, який призначає губернаторів – людей, що відповідають за економіку. Але звітуються вони прем’єр-міністру, якого призначає Верховна Рада. Це все відбувається, тому що в нас парламентсько-президентська республіка, – аналізує Добродомов.

Також під час зустрічі обговорили питання активності депутатів, обраних по мажоритарних округах. Депутат стверджує, що робота на місцях – це крок до того, аби за тебе проголосували наступного разу. Однак треба дивитися «глибше».

– Можна поставити три дитячі майданчики, а у ВРУ за п’ять років вкрасти 300 майданчиків абсолютно спокійно. Тому система мажоритарних виборів неефективна, – впевнений політик.

Також він поцікавився у черкащан, хто схвалює пенсійну реформу. На це запитання в залі пролунали обурливі вигуки. Політик стверджує, що і «Народний контроль» був проти.

– Зростання пенсій мало і так відбутися у зв’язку з індексацією. Фактично реформа – це завуальована форма підняти пенсійний вік через страховий стаж і викинути з пенсійного фонду близько 3 мільйонів пенсіонерів і на майбутнє близько 40-50 % людей, які мали б ними стати, – стверджує очільник політсили.

Дмитро Добродомов розповів про ініціативу «Народного контролю» – проект про мінімальні галузеві зарплати.

– В Україні є чимало експортоутворюючих підприємств. Це ті підприємства, які продають свою продукцію за валюту. Це аграрна, машинобудівна, металургійна, енергетична галузі. У них задіяні кілька мільйонів людей. Три роки тому, коли долар був по 8 гривень, ця продукція продавалася, люди мали хорошу зарплату. Сьогодні долар по 26,5, в гривнях підприємство заробляє у три рази більше, а зарплати працівникам платять такі ж, як і до цього. Ці надприбутки олігархи, які переважно є власниками таких підприємств, кладуть собі в кишені і не дають цим людям, – обурюється політик. – Через це у людей зменшується купівельна спроможність, що негативно впливає на розвиток малого та середнього бізнесу, це й податки (мінімум 23% до бюджету).

Після озвучених проблем черкащани поцікавилися, що вони можуть зробити, щоб якось вплинути на ситуацію в країні.

– Зараз під Раду прийшло 5-7 тисяч українців, наслідком чого стало оперативне внесення до Верховної Ради законопроектів про недоторканність та про вибори. Уявіть, що вони б зробили, якби там було 50-60 тисяч людей. Але зібрання мають бути мирними! Я проти третього Майдану, чесно. Я розумію, що це розірве нашу країну сьогодні, – зазначив політик.

Також він порадив людям активніше долучатися до реформ у країні. Як приклад розповів історію про жінку, яка стала депутатом, щоб вирішити питання, яке хвилювало її десяток років.

– Коли я був з агітаційною кампанією в Тернопільській області, одна дівчина встала і зауважила, що я ніколи не порушую питання безпритульних тварин. Це справді так. Я на побутовому рівні розумію, що це проблема великих міст. Вона почала у залі розповідати про неї. А я запитую: «Ви знаєте, як вирішити проблему?» Вона відповіла, що займається цим вже десять років, а місцеві депутати не розуміють, «їм би тільки землі ділити та голосувати за бюджет». Тоді я сказав: «А ви, якби стали депутатом, змогли б вирішити це питання?» – «Так», – розповів політик.

Тоді він запропонував їй балотуватися від «Народного контролю», вона стала депутатом і нині вирішує наболіле їй питання.

На запитання черкащан, із ким із політсил «Народний контроль» готовий об’єднатися, він назвав ВО «Свобода», ПП «Об’єднання «Самопоміч», «Рух нових сил», «ДемАльянс», «Батьківщину».

Також політик зауважив, що задоволений ініціативами, які йдуть від «Народного контролю» як на місцевому рівні, так і в парламенті. Один з учасників зустрічі зазначив, що Добродомов подібний до Вацлева Гавела (відомий чеський політик, – ред.) і закликав його висуватися в президенти. На це Добродомов заявив, що в політсилі є достойні люди, але і своєї кандидатури не виключає.

0 коментарів

Залишити відповідь