Про Нищука, але не про генетику

25.11.2016, 10:45

Днями інтернет підірвала заява міністра культури України Євгена Нищука про те, що процес сприйняття української культури в Південних та Східних регіонах є повільним, адже вони є штучно заселені росіянами та іншими народами Росії за радянської влади.

Цю новину люди проковтнули під різними соусами й трактували, як самі того хотіли. Прокинулись усі: і «чистокровні» сепаратисти й «справжні» патріоти. І що ви думаєте, їх коментарі були полярними? Аж ніяк. Усі вони швиденько побігли стати в чергу, аби поцькувати міністра. І перші й другі звинуватили Нищука: хто в «расизмі», хто в «нетолерантності», хто в тому, що він «рука Кремля».

Якщо говорити без емоцій, оперуючи лише фактами, то Україну таки справді заселяли “пєрєсєлєнцамі-братушкамі” з Росії. Це факт. Слава Всесвіту – архіви розсекречені, і тепер кожен українець має можливість пересвідчитися, що Радянська Росія, а перед цим її матір – Російська Імперія – насильно перемелювала народи у своїй м’ясорубці, а особливо «апетитними» для неї були українці.

Я впевнена, що в Україні кожен адекватний громадянин знає про Голодомори, «розкуркулення», «червоний терор», «розстріляне відродження», репресії; до болю знайомими для нас є терміни: Сірий, Зелений, Жовтий, Малиновий Клин та вимушена еміграція…

А тепер будемо говорити мовою цифр. Лише в один із періодів масових етнічних чисток (з 1921 до 1933 року) руками Росії було знищено 7 000 000 українців. Протягом трьох століть більше 1 000 000 українців комуністичною владою було виселено у різні куточки Росії. А ще були десятки тисяч жертв політичних репресій, розстріляна українська інтелігенція…

rus

Хто ж мав зайняти вільні місця «під українським сонцем»? Радянська влада довго не думала й переселила в Україну сотні тисяч росіян. Часто це були не прості трудівники, а достроково звільнені в’язні, непотрібні в Росії низи суспільства. Це й може бути підтвердженням слів Нищука про повільне сприйняття цими людьми української культури. Просто вона їм чужа!

Говорити, як діяти в цій ситуації, зараз не буду, бо це окрема тема. Проте я стверджую, що вона важлива та є на часі, так як і мовне питання. Звісно, я не впевнена, що “половина Черкас” – це “завезені”, проте це цілком можливо.

Архіви розсекречено, можливо, хтось з місцевих істориків незабаром розкриє нам цю таємницю? А черкасцям я пораджу не ображатися на Нищука, а поставитися критично насамперед до себе, а в другу чергу – до свого оточення. Та визначитися: чи готові ми називати речі своїми іменами? Голодомор – геноцидом, русифікацію – злочином, АТО – російсько-українською війною…

Діана Тяско, черкащанка, член організаційного комітету “Фестивалю нескореної Nації Холодний Яр”

Статті від автора

6 коментарів

Залишити відповідь

 • Я би хотів, щоби пані Діана зробила аналіз призвіщ “чистокровних” українців: Тищук, Фіщук, Фаріон, Тягнибок, Пинчук,Тяско, Яценюк, Бурбак,…..Як бачимо-один непотріб! Хто по тих “призвіщах не ходив”? І поляки,і румуни,і угорці,і чехи , і євреї,…Звичайно, топтались і росіяни, Але “великий генетик” побачив тільки русофобію. Підлістю тягне! Деякі “великі українці” не можуть дати раду звичайному сміттю, носяться з ним, “як дурень зі ступою”. А те, що Ви ЧЛЕН Naції, то видко!

 • шановна пані, хочу вас порадувати-з моменту того переселення вже виросло 3-4 покоління нових українців з російськими прізвищами. І що найцікавіше-за людськими та іншими якостями вони дуже часто виглядають набагато краще тих, хто народився у вишиванці і має українське прізвище. Хай би ви краще задалися питанням, чого не повертаються назад в Україну з сибірів і півночей онуки тих, кого вивезли в 30-х роках. А це ж мільйони потенційних “чистокровних” громадян.

 • Цитата: “Протягом трьох століть більше 1 000 000 українців комуністичною владою було виселено у різні куточки Росії.”

  Смлянская клиника в эфире. В подаче юмора нет равных

 • 1)А тепер будемо говорити мовою цифр. Лише в один із періодів масових етнічних чисток (з 1921 до 1933 року) руками Росії було знищено 7 000 000 українців. Звідки такі цифри?
  2)Протягом трьох століть більше 1 000 000 українців комуністичною владою було виселено у різні куточки Росії. В Україні три століття була комуністична влада?
  Діана Тяско – пусте базікало, невіглас та провокатор.

 • Мільйони винищених Московією українців – правда. Сотні тисяч завезених московитів в Україну – правда. Намагання Кремля винищити українську націю (історію, культуру, мову) – правда. От і маємо “укрАінцев”, яких “тянєт на родіну”. Але, вони, вражі діти, не їдуть самі жити у гнилій “ізбє” на болотистому Заліссі, а кличуть той уЗЗкій мір сюди… Правда, слава Богу, є серед “завезених” чи “заїжджих” ті, хто своїх дітей вже виховує як українців – душею, мовою, культурою. Честь таким і хвала!

  • Так мы, русские, здесь дома. Нас, местное население, так уже 1000лет называют – русскими. Это украинцы с Галичины понаехали+польские полукровки+индивиды с промытыми мозгами