Про “горішки” від України Росії

01.06.2017, 12:14

Був у нашому дитинстві хороший фільм “Три горішки для Попелюшки”.

Цієї весни Попелюшка (а тільки так в кращому випадку позиціонують Україну в Кремлі) дала Путіну на горіхи.

1. На першому місці, без перебільшення, рішення Стокгольмського суду на користь Нафтогазу проти Газпрому. Гудбай, десятирічна енергетична залежність. Ми зіскочили з газової голки назавжди! Ура. Ну і плюс ” Нафтогаз”‘не вдалося Газпрому збанкрутувати і забрати собі з потрохами.

2. Поділяє перше місце Угода про асоціацію. Ми заплатили за неї кров’ю найкращих наших українців. Цю кров ми Путіну і РФ ніколи не пробачимо. Ані вбитих у січні-лютому 2014, ані нашу Небесну Гвардію україно-російської війни. Януковичу не пробачимо теж його зради України. Їх чекає Гаага. А ми боротимемося за повноцінне членство в ЄС, нехай навіть це питання не короткострокової, а середньострокової перспективи.

3. Безвіз – на третьому місці. Додатковий бонус, що вступає в силу напередодні дня Росії).

4. Заборона символу ” русской весны” маскарадної георгіївської стрічки, яка має таке саме відношення до перемоги над фашизмом, як наша Анна Ярославна до Москви. Це начебто ідеологічна дрібниця, але в умовах гібридної війни – надважливе рішення. Нехай ця стрічка повзе змією за порєбрік і там отруює, в європейській Україні їй робити немає що.

5. Мовні квоти на ТБ. Україна – багатонаціональна і багатомовна демократична держава і всі мови, зокрема й російська, тут вільно розвиваються і існують. Але чим більше української – тим більше України.

Додатковий бонус: закриття всіляких вконтактів і однокласників. Як то співається в українській ” народній” пісні : “Не ищи меня ” в контакте”, в ” одноклассниках” нас нет”.

5. Попри зусилля Кремля поставити нормандський формат на паузу і нічого не змінювати на Донбасі, де “нас там нет”, наші європейські партнери, як і Україна, хочуть прогресу у виконанні Мінських угод. Про що Путіну дуже чітко заявили і Канцлер Меркель, і президент Макрон. Перемога Макрона – це чудовий “горішок ” французів і Путіну, і Ле Пен.

Дипломатичний фронт був вдалим для України цієї весни. На фронті справжньому наші воїни тримають орків. Ціною свого життя. Майже сто хлопців загинули з початку року за європейську Україну. Пам’ятаємо…
Якщо говорити ще про наші втрати, то Росія в березні експропріювала через свої маріонеток в ОРДЛО українську власність, вкрала українські підприємства на окупованих територіях. Не варто забувати, що формальною підставою для крадіжки стали так звані “редути”, організовані однією політичною силою і іже з ними. Танці і піар на крові допомогли росіянам легалізувати їхні брудні сценарії. При цьому залишився відкритим україно-російський кордон, його неконтрольована частина, і саме звідти завозиться зброя для вбивства украінців. Блокують орків наші військові! А “редутники” заблокували українську економіку, бо ж великі підприємства з окупованих територій з початку війни перереєструватися на підконтрольних владі територіях і сплачували податки в українській бюджет. Тепер вкрадену звідти продукцію орки перевозять в РФ і там реалізовують. Економічні наслідки цих ” редутних шоу” ми всі ще відчуємо. Бажано, щоб була і політична відповідальність редутних партій, які взяли і зробили удар по українській економіці, як і за газовий контракт 2009 року.

Чого чекаємо від літа? Санкцій проти РФ до повного виконання Мінських угод. Єдності і солідарності світу. Горішків для РФ на всіх фронтах стільки, щоб вона, нарешті, зламала зуби.

Ірина Геращенко, перший заступник голови Верховної Ради України

Джерело: Фейсбук

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь