Про безпеку в ТРЦ

Після кожної трагічної події у Фейсбуці починається обговорення: чому так сталося і як цьому запобігти? Нормальна реакція, але з часом все забувається і життя іде, як і йшло…

З побаченого в інших країнах, зробила для себе висновок, що одна з причин трагедій – занизькі стандарти безпеки в Україні і пострадянських країнах.

Малих дітей батьки (чи вчителі) залишили самих в запертому кінозалі. А в США, країнах ЄС до 12 років (в деяких до 14) заборонено залишати дітей одних вдома і без нагляду в публічних місцях… 

Про ТРЦ вже писалось і говорилось багато – переобладнані заводські будівлі – не кращий варіант для таких закладів… Кількість поверхів більше 3-х, відсутність вікон – і таке інше… А коли вони в центральних районах міст, куди незручно добиратись пожежним машинам – це подвоєна небезпека.

Кілька років тому мала досвід потрапити в ТЦ і там розпочались планові навчання з евакуації, це реально страшно, коли спрацьовує пожежна сирена в заповненому покупцями гіпермакеті. Добре, що була не одна, бо тоді взагалі не розуміла іспанську і уваги на попередження не звернула. 

З тих ТРЦ, які довелось побачити, ВСІ мають на сайтах ВІРТУАЛЬНІ тури, щоб люди могли уявити, що там є і краще зорієнтуватись на місцевості. 

Одним словом, залишається вірити, що власники ТРЦ в Черкасах, перевірять, що на їхніх об’єктах все працює, як треба…

Наталія Коваленко, екс-депутат Черкаської міської ради

Джерело: Фейсбук

Статті від автора

    0 коментарів

    Залишити відповідь