Правда є, за неї варто боротися…

У гасінні пожежі на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року брали участь 65 працівників пожежної охорони органів внутрішніх справ, 6 з них внаслідок радіоактивного опромінення, несумісного з життям, загинули. Інші 59 осіб отримали високі дози радіоактивного опромінення і стали інвалідами, захворювання яких пов’язане з виконанням службових обов’язків під час гасіння пожежі. За 30 років після аварії на Чорнобильській АЕС померли 17 працівників пожежної охорони органів внутрішніх справ, які брали участь у гасінні пожежі у день Чорнобильській катастрофи, 5 осіб виїхало за межі України.

У 2006 році, відповідно до указу президента, було засновано довічні державні стипендії для військовослужбовців, осіб рядового і молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ України, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС та її охороні 26 квітня 1986 року і внаслідок значного радіоактивного опромінення отримали інвалідність.

Проте до списку цих стипендіатів не було включено працівників, окремих осіб рядового та начальницького складу пожежної охорони органів внутрішніх справ України, які 26 квітня 1986 року також брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС і внаслідок значного радіоактивного опромінення захворіли на гостру променеву хворобу та отримали інвалідність.

“З огляду на це глава держави підписав указ, яким передбачено призначити довічні державні стипендії 22 працівникам, особам рядового та начальницького складу пожежної охорони органів внутрішніх справ України, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, у розмірі трьох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб”.

Серед нових стипендіатів є й кавалер ордена Червоної зірки, Іван Ярмоленко, який 26 квітня 1986 року в складі караулу Петра Хмеля безпосередньо під час ліквідації аварії на енергоблоці що вибухнув, змінив караул Володимира Правіка.

Згодом після тривалого лікування Іван Іванович перевівся до Черкаської області де до самого виходу на пенсію проходив службу у Другій пожежній частині міста Черкаси.

Джерело: “Фейсбук”

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь