“Політика як шахи: деякі комбінації треба для результату, а не поточного успіху”, – екс-заступник мера

29.01.2018, 10:02

Не вважає свою відставку поразкою і має амбіції знову стати заступником міського голови. Вже екс-заступник мера Роман Буданцев поділився з кореспондентом сайту “ІнфоМІСТ” думками про те, чому робота колишнього виконкому “забуксувала”, а також про те, яким має бути новий склад виконавчого комітету.

– Ось уже два тижні, як ви – більше не заступник міського голови. Чим нині займаєтесь у вивільнений час? Чим надалі плануєте займатись?

Продовжую свою депутатську діяльність, працюю з виборцями на окрузі. Повірте, це великий шматок роботи, якому тепер можу приділити більше часу. Продовжую займатись благодійною діяльністю. Та й політика нікуди з мого життя не поділась – ведемо перемовини, будуємо плани. Родині можу зараз більше часу приділяти.

– Як можете оцінити ефективність своєї роботи на посаді заступника?

– Я викладався на повну. Так, було багато перешкод через внутрішні конфлікти серед керівництва містом. З кожної  безвихідної ситуації завжди можна знайти вихід, зробити висновки, щоб не наступати двічі на одні й ті ж граблі. Всі поставлені переді мною завдання виконував і досягав результату. Тому пішов із цієї посади з почуттям виконаного обов’язку. Хоча й було багато планів щодо реформування самої системи, налагодження більш ефективної роботи в департаментах і відділах. Шкода, що не все задумане вдалось реалізувати, а розпочате – завершити.

– Серед вашої компетенції як заступника було, зокрема, курування КП «Черкаські ринки». Минулоріч на цю посаду було призначено підприємця із суперечливим досьє Олексія Романчика. Це була ваша креатура?

Нас не поєднує нічого, крім того, що ми з ним родом з одного міста. Але познайомились ми у Черкасах. Якби я ухвалював рішення, хто має очолювати це комунальне підприємство, то ця людина б залишалась на цій посаді аж до сьогодні. За місяць роботи директором він вибудував конструктивний діалог з підприємцями, збільшив надходження в бюджет.  Однак кадрові питання не були в моїй компетенції.

– Як щодо його «наступника», екс-працівника черкаського пабу Тараса Кібала? Це «ваша» людина? Якщо ні, то чи погоджував з вами, як із куратором цього напряму, мер це призначення?

Мер і не зобов’язаний погоджувати зі мною будь-які кандидатури на посади. Процедура зовсім інша. Кадрові рішення ухвалюються Анатолієм Бондаренком і Станіславом Овчаренком. Я ж мав контролювати діяльність цього комунального підприємства. Як на мене, то саме ця кандидатура має суперечливе досьє. Побачимо як йому вдасться керувати. На сьогодні, наприклад, КП “Черкаські ринки” не має коштів навіть на виплату зарплати своїм працівникам. Обіцянка пана Кібала у перший місяць своєї роботи презентувати план розвитку підприємства так досі залишається обіцянкою.

– Які на сьогодні у вас стосунки із мером Черкас Анатолієм Бондаренком?

–  Робочі.

– Відомо, що Анатолій Бондаренко свого часу запросив вас у свою команду і так ви почали працювати заступником міського голови. Чому не вдалося налагодити плідну співпрацю?

– Я б сказав, що вдалося чимало: активно ремонтували дороги і тротуари, разом з активістами розпочати роботу над Стратегією розвитку міста тощо. Щиро вдячний Анатолію Васильовичу за надану можливість випробувати свої сили в місцевому самоврядуванні. Деякі процеси вдалося налагодити «як годинник», дещо – неможливо було вирішити через суб’єктивні причини. Та вважаю, що порозумітися можна завжди, і спільну мову треба завжди шукати. І тим, хто каже, що зараз місто перебуває в катастрофічній ситуації у політичному плані, можу сказати, що вихід є, але треба працювати над цим. Ситуацію з відставкою виконкому не сприймаю як конфлікт чи поразку. Політика як шахи, деякі комбінації потрібні для того, щоб отримати більше в результаті, а не задовольнятись невеликим поточним успіхом.

– Останнім часом ви взагалі не з’являлись на засідання виконкому. Чому?

У мене цілком об’єктивна причина – був на лікарняному. В певний момент, мабуть, організм перестає сприймати те, що відбувається навколо, і змушує зосередитись на собі, своєму здоров’ї, подумати над цінностями. Я не міг у такому стані ухвалювати важливі рішення. Через хворобу довелось скорегувати свої  плани – скасувати наради, перенести зустрічі з жителями мого округу.

– На вашу думку, чому робота виконкому зайшла у глухий кут? По суті останній місяць частина членів виконкому демонстративно не приходила на засідання…

– У нас у місті зараз є «лебідь, рак і щука», кожен із яких тягне віз у свій бік. Це в корені неправильно. Адже ціна тому – збій в роботі виконавчих органів, відсутність ентузіазму у працівників мерії та комунальних підприємств. У підсумку –  страждає результат і отримуємо дискомфорт містян.

Переговорний процес зайшов в глухий кут.  Місто без бюджету, без прибраних доріг та тротуарів, у тотальному хаосі і соціальній напрузі. Особисто готовий вести переговори, домовлятись.  Я, моя сім’я, друзі теж живуть в цьому місті, тож хочу, аби воно розвивалося, а не деградувало через певні непорозуміння і проблеми з комунікацією.

Не можу сказати за кожного з тих, хто не відвідував засідання виконкому, але думаю, що це через відсутність  розуміння: куди рухається місто, чи варто підтримувати те чи те питання, які це матиме наслідки, чи на користь це Черкасам. Відсутність попередньої домовленості і стратегії, як діяти далі, не дає можливості злагоджено і конструктивно працювати.

Коли всі працювали єдиною командою, то разом ухвалювали правильні і потрібні для міста рішення, і швидко втілювали все в життя. Жителі міста на власні очі бачили результат нашої роботи. Впевнений, що найближчим часом ситуацію вдасться стабілізувати.

“У разі затвердження моєї кандидатури заступником, готовий працювати з подвійною енергією”, – запевняє Буданцев

– Нещодавно ваше прізвище знову з’явилось серед претендентів до складу виконкому. Чи бачите ви себе у новому складі?

– Не можу оцінювати ситуацію, вирішення якої залежить не тільки від мене. Готовий шукати шляхи співпраці як з депутатським корпусом, так і з іншими суб’єктами. Мені подобалася моя робота і хотілося б завершити розпочаті справи. Не в моїх правилах кидати щось недоробленим. У разі затвердження моєї кандидатури, готовий  працювати з подвійною енергією.

– Зараз точаться дискусії навколо того, яким має бути новий виконком: за політичними квотами, лише у складі громадськості, за участі правоохоронців. Як людина, що вже була у складі виконкому, якої думки дотримуєтесь?

Я вважаю, що будь-яку справу повинні виконувати професіонали. Вони мають вміти домовлятися, бути незаангажованими у питаннях, що стосуються життєдіяльності громади. Це мають бути люди, які розбираються в тих процесах, що відбуваються в місті та стінах мерії – в тому числі й політичних. І діяти відповідно до ситуації. Вони мають бути принциповими, але ця принциповість не повинна шкодити місту.

– Нещодавно ви заявляли про те, що проти вас планується «брудна кампанія»? Хто за нею стоїть і в чому вона проявляється?

– За нею стоять люди, які не хочуть бачити мене у складі виконавчого комітету. Вони готові робити все для того, аби цього не сталось. Телефонувало багато знайомих і не знайомих містян і попереджали, що на мене шукають компромат. Підприємців залякують і змушують розказувати про мене маячню.  Мені прикро, що через мене людям задля захисту свого бізнесу доводиться роботи такі речі.

– Ви заявляли, що підприємцям ринку погрожують. Чим саме?

На підприємців можна тиснути різними способами, маючи важелі впливу – погрозами розірвати з ними договір, наприклад. Усе це розслідуватимуть правоохоронні органи.

– Час від часу в Україні піднімається тема позачергових виборів. Кілька місяців тому її знову активно обговорювали. У разі перевиборів до Верховної Ради, чи братимете Ви в них участь?

– Пропозиції балотуватися на наступних виборах до Верховної ради України є. Я бачу в собі сили спробувати, адже тоді матиму більше важелів, аби створювати людям умови для гідного життя. Будь-яке питання треба вирішувати не точково, а системно, тільки тоді можливо змінити ситуацію в цілому. Включаєшся в життя громади, спільно досягаєш мети, усуваєш перешкоди,  так само, разом тоді несеш відповідальність.

Буданцев говорить, що у ВР матиме більше важелів впливу, щоб допомагати виборцям
0 коментарів

Залишити відповідь