Півтора мільйони на міст та інспекція дороги. Результати півгодинного візиту Гройсмана на Черкащину (фото)

20.09.2016, 14:35

Сьогодні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман проінспектував поточний середній ремонт дороги на Черкащині, пообіцяв 1,5 мільйона гривень на проект реконструкції мосту через Дніпро, отримав від міського голови проект об’їзної дороги на Чигирин та порадив самотужки розбиратися зі сміттєзвалищем.

Черкаська – одна із трьох областей, де сьогодні Володимир Гройсман проінспектував якість ремонту доріг. Прилетів чиновник на гвинтокрилі.

dscn4793

Зустрічали його на правому проїзді автомобільної дороги державного значення Н-16 Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань км 41+265-48+985 голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко та міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

dscn4801

Ця ділянка була закрита для проїзду у 2013 році у зв’язку з тим, що вона зазнала значних деформацій, що унеможливило її експлуатацію.

2

dscn4788

– У цьому році збільшилося фінансування ремонту доріг державного значення і спільного користування. У тому числі 44,9 мільйонів виділили із місцевих бюджетів на співфінансування. Так, і міська влада спрямувала частину коштів. Вони вже зробили в’їзд у місто. Фактично, коли у нас відкриється цей проїзд, то відновиться сполучення Сміла – Черкаси, – сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

грой

На це прем’єр-міністр відповів, що цей рік – це лише початок.

– Наступного року ми хочемо збільшити удвічі ресурсне виконання робіт. І ми це зробимо. Українські дороги будуть будувати масштабно. У 2017-му це буде десь 35-40 мільярдів. Це дасть можливість робити усе швидко. До того ж частину ремонтуватимуть за рахунок співфінансування.  Я переконаний у тому, що ситуація буде покращуватися, – заявив Гройсман.

Він також гадає, що парламент ухвалить рішення, згідно якого дороги місцевого значення передадуть на місця з ресурсом. Такі темпи – це наслідки реформи децентралізації, яку прем’єр  із командою почав проводити у 2014 році.

dscn4820

– А скільки мене критикували за це. Казали, що це не треба робити, що це помилка і все інше. От вам помилка – якісні дороги, яких з кожним роком буде усе більше й більше. Робота. Бо ж люди отримують роботу. Єдине потрібно, щоб не крали, – сказав прем’єр-міністр.

На це міський голова Черкас Анатолій Бондаренко  відповів, що для цього й існують відповідні органи. Гройсман звернувся і до журналістів, щоб вони контролювали владу, якість виконаних робіт та критикували, якщо у цьому буде потреба.

– Усю Україну не проконтролюєш. От сьогодні ми об’їдемо три області, подивимося реальний стан справ, а далі будемо моніторити. До речі, також буде працювати і лабораторія, й інспекція, яка контролюватиме кошти, які фінансують. Якщо вони пішли на те, щоб перевести їх у готівку і вкрасти, то це буде видно, – сказав прем’єр-міністр.

dscn4842

Під час обстеження керновідбірником узяли пробу покриття для аналізу. За словами фахівців, середня товщина повинна складати 8 сантиметрів. Прем’єр попросив направити йому склад матеріалу після аналізу.

dscn4845

– Зробіть мені склад суміші по усіх дорогах, які будемо дивитися і суспільству покажемо. Ми оприлюднимо по кожній дорозі ці дані, – сказав прем’єр-міністр.

В області нині ліквідовано 99 % ямковості на дорогах державного значення. За словами голови Черкаської ОДА, серед проблем, які ще потребують вирішення – це дороги місцевого значення.

– План на наступний рік – це також середній поточний ремонт мосту через Дніпро. Ми зараз реєструємо надзвичайну ситуацію і будемо звертатися з цим до Укравтодору, щоб виділили кошти на ремонт мосту. Також у нас є ділянки доріг (загалом 57 кілометрів), які потребують негайного ремонту наступного року. Уже відбуваються проектні роботи. Ми ухвалили програму про співфінансування доріг державного значення, тобто у нас є всі підстави для того, щоб спільно робити дороги, – сказав Ткаченко.

1

dscn4820

Також під час інспекції порушили ще одне важливе питання – це встановлення вантажно-вагових комплексів. Нині на території діє лише один, а потрібно ще шість для якості контролю. На це прем’єр-міністр відповів, що нині вже погодили порядок використання коштів та мають закупити ще 70 таких комплексів. Окрім цього Гройсман попросив пришвидшити цю роботу.

– Я вважаю, що треба було трішки раніше цим займатися. Адже вже багато шкоди нанесено тим, що перевантажений транспорт поїхав по дорогах. Це помітно. Навіть на нових дорогах, якщо є перевантаженість, з’являється колійність. За ці речі треба дуже жорстко карати. У плані діяльності Міністерства інфраструктури визначено, що 70 комплексів мають закупити до нового року, – сказав прем’єр.

dscn4825

Також вдалося поговорити і про найбільш навантажені дороги та плани на наступний рік.

– Найбільше навантаження на дорозі Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка. Там у цьому році а кредитні кошти буде відновлюватись дорога. Ще залишається дорога у бік Сміли та Корсуня. Там дуже пошкоджене покриття. Наступного року нам якраз і потрібно спрямувати на її ремонт кошти, – сказав Юрій Олегович.

Гройсман запевнив очільника області, що він може розраховувати на допомогу.

–  Я вам гарантую, що наступного року бюджет для ремонту доріг буде збільшено  удвічі. І треба зараз при плануванні місцевих бюджетів, щоб ви планували більше видатків на реконструкцію доріг. Бо в нас буде значна частина на співфінансуванні. Хто буде перший, хто буде більше ресурсу вкладати, той отримає більшу і кращу якість. І зараз треба готуватись до ремонтів наступних періодів. Бо ми цього річ ледве-ледве розкрутились у кінці травня. Ми ледве підняли усіх працювати. Тому у наступному році треба бути готовим: провести усі процедури, усі закупівлі. Як тільки сонечко блисне весною – відразу в роботу, щоб люди не відчували дискомфорту, – сказав прем’єр-міністр.

dscn4813

Також під час півгодинної інспекції вдалося врешті-решт вирішити ще одне важливе питання – ремонт мосту через Дніпро.

– У нас буде прохання, щоб підготуватись до ремонту мосту через річку Дніпро. Ми обстеження зробити. Зараз нам потрібно 1,5 мільйони на проект. Ми звертаємось, до Укравтодору з проханням внести міни у постанову. Міст державний і знаходиться у жахливому стані, – сказав Юрій Ткаченко.

Володимир Гройсман пообіцяв, що держава підтримає область та вспрямує 1,5 мільйони на проект. Із проханням про допомогу звернувся і міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Він вручив йому проект об’їздної дороги на Чигирин. Нині уже є проект і місто готово робити її ан умовах спів фінансування. А на прохання допомогти зі сміттєзвалищем, то прем’єр порадив перейняти його досвід і спробувати зробити усе без державних коштів.

dscn4785

 

0 коментарів

Залишити відповідь